Karadeniz Pet

yardımcı olabilir misiniz?

• Konbuyu başlatan a.aziz
  • Başlangıç tarihi
A

a.aziz

Guest
merhaba arkadaşlar, muhabbet kuşumu 3 ay önce henüz 3 aylıkken aldım. sağlık bakımından hiç bir sorunu yok fakat pek alışamadı bize sanki. mesela annemlerde de var muhabbet kuşu ve o kadar neşeli ve hareketli ki.. tabi hepsi aynı olamaz ama bizimkisi sadece bazen düzensiz şekilde bağırır gibi ötüyor onun dışında ise hep köşesinde sessiz sessiz duruyor garip gibi. ne salıncakla oynuyor ne de bizimle ilgileniyor. ben onu sevmeye çalışıyorum ama tepki vermiyor. acaba neden böyledir ve nasıl daha neşeli hale gelebilir? biraz daha vakte mi ihtiyacı var sizce? yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler..

kuşu kafasten cıkartıyomusunuz onunla konusun ilgilenin elinizden yem vermeye deneyin

kafes kapağı neredeyse hep açık istediği zaman çıkıyor ama çıkınca da hep kafesin üstünde takılıyor sonra kendi giriyor. elimden nasıl yem yedirmeliyim yani zaten kendisi acıkınca yiyor ben nasıl müdahele edebilirim biraz acemiyim bu konuda.

kafes kapağı neredeyse hep açık istediği zaman çıkıyor ama çıkınca da hep kafesin üstünde takılıyor sonra kendi giriyor. elimden nasıl yem yedirmeliyim yani zaten kendisi acıkınca yiyor ben nasıl müdahele edebilirim biraz acemiyim bu konuda.

ona yaklaşmanız lazım ki size alışsın kafesin üstündeyken mesela elinize biraz yem alıp yaklaştırabilirsiniz tabi ilk seferde yemez ara ara yapın gelip yiyicektir sizden zarar gelmediğini anladınga elinize falanda gelicektir zamanla kuşa ne kadar vakit ayırıyorsunuz bilmiyorum ama sürekli ilginirseniz çabuk sonuç elde edeilirsiniz.

teşekkür ederim en kısa zamanda daha çok ilgilencem

Geri