Karadeniz Pet

Yardımcı olabilir misiniz?

• Konbuyu başlatan Tansu
  • Başlangıç tarihi
T

Tansu

Guest
Merhabalar arkadaşlar,
Benim 7 yaşında bir erkek muhabbet kuşum var ve şu ana kadar mantar problemimiz olmamıştı. Bugün ceresinde sol burun deliğinin etrafında beyazlaşma olduğunu gördüm ve araştırdım gerek internetten, gerekse buradaki forumdan ancak tam olarak bir bilgi edinemedim. Düşündüm ki en iyisi fotoğrafını yollayıp tecrübe sahibi arkadaşların bir göz atıp fikirlerini paylaşmasını sağlamak.

r45sd.jpg

İlk fotoğrafı genel bakış için paylaştım, diğerleri ise daha yakından çekildi.

r45wz.jpg

r45yc.jpg

Elimde bir mantar merhemi var ancak sürmeye başlamalı mıyım emin değilim. Bir de eşi var ve çok pisletiyorlar doğal olarak kafesi, ancak elimden geldiğince yıkamaya çalışıyorum kafesi ve içindekileri acaba hijyen eksikliğinden dolayı mı oldu? Her zamanki gibi hiperaktif ve hareketlerinde bir sorun yok. Daha önce gittiğim veterinerlerin kuşlar hakkında en ufak bir fikri olmadığını anladıktan sonra o veterinerlere götürmeyi düşünmedim bile. Fikirlerinizi paylaşırsanız çok, çok memnun olurum, teşekkürler...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Mantar hakkinda bipgim yok ama kusunuz gercekten cok guzel

Kuş süper ben mantar göremedim bu arada aynayı çıkartın dişiniz 2yaşında felansa yavru alın erkek için yaşa fazla takılmayın 7yaşındada olsa iş görür

Gerçekten mükemmel görünüyor. Maşallah paşaya. :) Ama işkillendiysen az az sür. Ya da gerçekten bu işin ehli birine sor.

Fıstık adına teşekkür ediyorum düşünceleriniz için :) İçim rahat etmedi biraz sürdüm merhemden umarım mantar değildir, dişi yaklaşık bir yaşında diye tahmin ediyorum ancak erkek etrafından bir sn. ayrılmamasına rağmen yaklaştırmıyor, dövüyor sık sık :( Yuvalık alsam belki motive etmiş olurum tavsiyenize uyup aynayı da çıkaracağım, biraz beraber vakit geçirsinler bakalım :)

Mantara benzemiyor.. Siz yine de ilerleyen günlerde yayılıp yayılmadığına dikkat edin..

bende işkillendim şimdi benim goştiktede bir takım beyaz bişeyler var bende resim koyacam çekip

yok kuş sağlıklı maşallah konuşuodur herealde dimi

yok kuş sağlıklı maşallah konuşuodur herealde dimi

Basit şeyler söylüyor adı, babacık, cici kuş vs... 7 yıldır daha fazlasını öğretemedim gitti. Durmadan öpücük atar, ıslık çalar, sadece göz göze gelsek bile takla atmaya başlıyor, sözsel değil de bedensel olarak donanımlı :D

Geri