Karadeniz Pet

Yardımcı olun lütfen!

• Konbuyu başlatan Songül Şahin
  • Başlangıç tarihi
S

Songül Şahin

Guest
Üç buçuk yaşında muhabbet kuşum var ben erkek sanıyordum ve hep oğlum diye seslenirdim meğer disiymis:) Neyse şu an önemli olan konu bu değil.
Tam bir sene önce yeğenlerden koruma amacıyla pırtığı başka birine vermek durumunda kaldım. Iyiydi de.. Bir duydum hasta olmuş. Geri istedim ben bakayım belki iyileşir diye. Fakat durumu gerçekten ciddi. Alalı iki haftayı geçti ve ümidimde iyice azaldı artık. Çok zaman ağladım nöbet tuttum. Fakat ne yaptıysam olmadı.
Kuş ilk geldiğinde biraz titrekti ve tüyleri baya dökülmüş ve kanadını yaralamıştı. Veteriner arkadaşa götürmüş tüy döküyor normal demiş ve vitaform vermiş. Başkasına götürmüş o da anlamamış sanırım ve benim götürdüğümünde faydası olmadı:( Egzama gıbı birşey var dedi Aimec damla verdi ve başka birşey.kullanmamamı söyledi. Fakat bu mümkün değil çünkü kendine zarar veriyor. Kan kaybından ölmemesi mucize. Işin garibi yarası ve çirkin görünümü dışında sağlıklı gibi canlı inatçı.
kafesini ve kendini konazol ile yıkadım ve yarasına terramycın sürdüm. Izin verse îyilesecek sanki yarası. Fakat gagalamaya devam ediyor. Ilk iki üç ün baya canlandı falan. Tamam dedim iyi olacak mutluydum, bebek gibi ilgilendim. Birgün omzundan kendini atıverdi ve ayakta duramaz oldu. Kafeste pat pat düşüyordu. Bu durum.zoruna mı gitti nedir şiddetle kanatmaya başladı kendÇare ararken bu siteyi gördüm. Acaba kuruma mı var diye şüpheleniyorum. Çektiklerini düşününce de zayıf olması normal geliyor.
Sice ne yapmalıyım?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:39 -->-> Daha önceki mesaj 17:36 --

Gerçekten çok yardımcı oldunuz. Sağolun ya..

Anlattığım gibi; götürdüm. Fakat anlamıyorlar mı ne çözüm olmadı.

iyi bir veterinere götürün, bizim yakın akrabamız veteriner her seferinde arayıp danışırız şu şu oldu belirtiler bu diye hemen bir ilaç söyler haftaya iyileşir bizimki, sende iyi bir veterinerle çözüm bulabilirsin. ya da ilaçlara devam et vitaminlere kuşların metabolizması çok hızlı, iyileşecektir bekleyince şahsen

Anlattığım gibi; götürdüm. Fakat anlamıyorlar mı ne çözüm olmadı.

Bi arkadasimda görmüstum kendisine zarar vermemesi icin plastik boyunluklar var yarasi iyilesene kadar kullanirsan ise yarar bence. Tam olarak nerede satildigini bilmiyorum ama Petshoplarda bi arastir hatta nette de bulabilirdin belki.

içme suyuna elma sırkesı ve boyno verırkende elma sırkelı olsun suyu yara olan yerlerıne de sarımsak suyu surun faydasını goreceksınız
gecmış olsun

Geri