Karadeniz Pet

yardımcı olun

• Konbuyu başlatan Selahattin GÖKTAŞ
  • Başlangıç tarihi
S

Selahattin GÖKTAŞ

Guest
kaçmış bi kuş buldum ve geldiğinden beri ishal sanırım benim kuşuma da bulaşmış ama ondan emin değilim. bilen birine dışkı fotoğrafını gösterdim iç parazit dedi.bi ilaç kullandım ama pek işe yaramıyor. çok ötmüyor ama iştahı yerinde iki ayağı üzerinde uyuyor başkada bi belirti yok ne ilaç kullanacağımı bilemiyorum. ona verdiğim ilaçtan kendi kuşumada vermek istiyorum çünkü o da hasta olmuş olabilir internette hiç bi yerden adam akıllı bişey bulamadım bu sitede de okudum ama anlamadım deli olacam artık bi yardım edin lütfen.... bide halamın kuşu gece pencereyi açık bırakmışlar soğuk almış ona da yardımcı olabilmek istiyorum ölmesinler istiyorum yardımcı olun. şimdiden teşekkürler...

Haşlanmış patatesi rendeleyip verebilirsin ayrıca vitamin ile takviye yapabilirsin kafes tabanınıda temiz tutman gerekir benim bilgim bu kadar tecrübeli arkadaşlarda yardımcı olacaktır geçmiş olsun

İÇ PARAZİT İÇİN SKY-LEVMIX iLACINI KULLAN
sOĞUK ALGINLIĞI İÇİNDE HAŞLANMIŞ PATATES VEYA PETSHOPLARDA SOĞUK ALGINLIĞI İÇİN ÇÖZELTİLER VAR .

parazitli olana patates denedim ama bi işe yaramadı. kafesi olabildiğince temiz tutmaya çalışıyorum zaten. vitaminide haftada 2 gün kullanıyorum... Çok teşekkürler yinede :)
soğuk algınlığı olana patates veririm yarında petshopa sorarım çözeltiyi. sky-levmix nasıl bir ilaç etkili mi ? biraz bilgi verir misin? sitede bir sürü ilaç ismi gördüm iç parazit için ama hangisini kullanmam gerek ne kadar kullanmam gerek bilemedim.

levamin-10 almayı düşünüyordum. içeriği aynı galiba.

suyununa bebek aspirininiz varsa yarıya bölüp suyuna at ishale iyi gelirmiş

kardeş kuşların fotoğrafını ekeler misin ayrıca yanlış anlama ama eve yeni getirilen kuş karantinaya alınır diğer kuşların yanına emin olmadan bırakılmaz. siz veterinere gidin kuşlara yazık olmasın . kuşları görmeden tedavi önerilmez benim kanaatim

yeni geldiğinde gayet iyidi mikrobu yeni kapmış olsagerek ama yinede ayırmıştım kafesleride hala ayrı zaten.ama bilmiyorum diğeride biraz ishal gibi olduğundan şüphelendim emin değilim... burdaki veterinerlere güvenemiyorum eski kuşum az daha ölecekti. neyse... kuşlarımın hastalığı belli iç parazit.. tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum sadece. fotoğraflarıda kısa zamanda atarım inşallah bi tane atmıştım zaten.

sakın sakın aspirin verme öldürürsün.. kanarya yemi al kuşlarına. ayrıca bi sarımsağı kes bi kaç parçaya bi bardağın içine koy bir gün beklet ve suyunu kuşlara ver.

vermeyi düşünmüyordum zaten :) sarımsak mı pis pis kokacaklar :) tamam abi onu yapayım.

Veterinere götür,eğer yemin kalitesiz yada rütübet yapmış ise yemi değiştirmeni öneririm.
Eğer kuşun ölsün istemiyorsan veterinere götür Yoksa ölüyor Benim ki ölmüş bu gece :(

halamın kuşu öldü zaten... kendim tedavi edecektim ama kayseride levamix, levamin-10 türü ilaçlar bulamadım. şimdi veterinerden ilaç bekliyorum kalmamış çünkü. olmazsa ilaç aramaya devam etcem... yinede teşekkürler herkese...

İnternetten sipariş verme imkanınız varsa alın geç kalmayın derim geçmiş olsun

perşembeye kadar bekleyeceğim sonrada internetten başka çarem yok zaten teşekkürler...

avimec adlı ilacı aldım bugün ilk defa kullandım. veteriner iç parazittede etkili olduğunu söyledi. şimdilik dışkıda bi değişiklik yok ama kuşum ilk defa gaga gıcırdatıyor ve ayağını içine çekerek şekerlemesini yapıyor.mutluluktan ağlayabilirim :)inşallah kurtulacağız bu iç parazit illetinden sonunda . paylaşmak istedim :)

Geri