Karadeniz Pet

Yardımcı olur musunuz?

Aykutx

Yeni Üye
Merhaba abilerim, benim iki çift muhabbet kuşum var 6 gün önce çiftleştiler, başkada çiftleştiklerini görmedim. Birbirlerine sürekli kur yapıyorlar, erkek yem kusuyor dişiye. Dişi günde 1 2 kez yuvalığın dışını kemiriyor. Benim sorum şu, kuşum gebe mi? 1 kere çiftleşmeyle kuşum
c32da9a1acb5f1ad8320a3f525ea83e4.jpg
yumurtlarsa dolu çıkma olasılığı nedir?
1448de46af1843caa6a33ee361bbbb4d.jpg

Kemirmelere ve kuşun duruşuna bakılırsa yakında yumurtlar.

Ceresi açık mavi ve kızışmadığı halde çiftleşmesi normal mi?

Dolu olup olmadığını şimdiden bilmek zor. Ancak yumurta olduktan sonra ışıkla bakarak karar verilebilir dolu olup olmadığına. Bir kere çiftleşmeyle yumurta dolu olabileceği gibi defalarca çiftleşmeye rağmen boş olan yumurtalar olabilir.

Dolu olup olmadığını şimdiden bilmek zor. Ancak yumurta olduktan sonra ışıkla bakarak karar verilebilir dolu olup olmadığına. Bir kere çiftleşmeyle yumurta dolu olabileceği gibi defalarca çiftleşmeye rağmen boş olan yumurtalar olabilir.
Peki abi sence kuşum gebe mi ?

Evet banada yumurta var gibi geldi yakında gelir yumurtalar :)

bazen tek seferde bazen aylarda çiftleşmesine rağmen anca gelir yumruta ama sizim dişide yumruta var gibi yeni oluşmaya başlamış 10 gün felan sorna ilk yumurta gelir tahminimce. dolu olup olmadığı yumurta 6-7 günlük olmadan belli olmaz.

bazen tek seferde bazen aylarda çiftleşmesine rağmen anca gelir yumruta ama sizim dişide yumruta var gibi yeni oluşmaya başlamış 10 gün felan sorna ilk yumurta gelir tahminimce. dolu olup olmadığı yumurta 6-7 günlük olmadan belli olmaz.
Yuvaya hiç ilgisi yok abi, günde 1 en fazla 2 kez kapısını kemiriyor o kadar, erkeğin kur yapmasına rağmen sadece öpüşüyor, erkeğin yem kusmasını bekliyor.

Pek fazla rahatsız etme onlar işini bilir yumurta var gibi keyifli hobiler

Geri