petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yardımcı olur musunuz ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve grkmgzde tarafından 13 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. grkmgzde

grkmgzde Active Member

Beğenileri:
    32
    Kuşumu 2 gün önce aldım. Amacım eğitmek henüz elimden hala korkuyor kafesin üstünde veya yanında elimden korkmuyor ama kafesin içerisinde baya bir korkuyor ne zaman alışır elime ve kuşum hakkında yaş ırk ve konuşturmak için en önemlisi cinsiyetini öğrenebilir miyim

Ekli Dosyalar:

2. Kamen

Kamen Active Member

Beğenileri:
    248
    Kuşun gagası mı kırık?

3. grkmgzde

grkmgzde Active Member

Beğenileri:
    32
    Evet ilk gördüğümde hiç bir sorun yoktu işim olduğundan akşam üzeri alıcağımı petshopa bildirdim kuşu başka bir kafese ayırmışlar sanırım o an olmuş bende eve getirdiğimde fark ettim ancak yemek yemesinde bir sorun yok yemi kırabiliyor

4. Rorschach159

Beğenileri:
    16
    Gaga uzar bence benimki de kendi kırdı daha doğrusu biledi

5. Ebunecat

Ebunecat New Member

Beğenileri:
    2
    Bende iki gün önce bi erkek aldım. Biraz yabaniydi kafesinin yanına yaklaşsa kafeste dolanıyordu ama bugün alıştırdım. Bi yarım saat uğraşmanız gerekiyor. Kafes içerisinde yorulana kadar biraz kaçar. Ani hareket etmeden yaklaşmaya çalışın ufaktan bi kovalayın. Yorulmaya başlayınca hafif hafif göğsünü okşayın. Kaçmasının sebebi tanımadığı için. Zarar gelmeyeceğini anlayana kadar devam edin. Ele gelince bi 10 sn kadar bekleyin tekrar salın ürkütmeden bu arada hafif bi ses tonuyla sevin. Biraz sabırlı olursanız alışır. Her gün böyle alıştırma yapın. Ama tabi üstadlar daha iyi bilirler. Kolay gelsin

barısalgın bunu beğendi.
  6. Ebunecat

Ebunecat New Member

Beğenileri:
    2
  7. barısalgın

barısalgın Active Member

Beğenileri:
    30
    ırklar hakkında benimde blgim yok ama bana kalırsa yerli tahminim yani,elinizi yavaşça sokun ani haraket etmeyin onun yanında ve 4 gün sonra kafes dısına cıkartıp ona elınızle yem vermeyı deneyebilirsiniz kusum 1 haftadır bende suan klavyenın ustunde elimize alıştı güveniyor ama o da biraz cekınıyor hala dikkatl olun ona yaklasırken cok nazik hayvanlar :)

8. grkmgzde

grkmgzde Active Member

Beğenileri:
    32
    teşekkür ederim 3-4 gündür uğraşıyorum ancak pek alıştığını söyleyemem geldiğinden bir sonraki gün sadece kaşımama izin verdi o kadar bir de ismine karşılık ötüyor ama ben istiyorum ki elimize omzumuza gelsin oyun oynayalım inşallah öyle olur teşekkürler bilgileriniz için

barısalgın bunu beğendi.
  9. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    729
    Merhabalar
    Kuşunuz 2 aylık civarı ve KIRIK cins bir erkek. sabırlı olun sevgi ile yaklaşın 1 hafta ya kalmaz ailenizden birisi olacaktır. Asla avucunuza almayın zorlamayın...

Sayfayı Paylaş