Karadeniz Pet

Yardımcı Olur musunuz :)

• Konbuyu başlatan Salih ÇİÇEK
  • Başlangıç tarihi
S

Salih ÇİÇEK

Guest
Sa. Aranızda yeniyim hayırlı forumlar oncelikle.
Ben dun cift muhabbet kusu aldım bi arkadasımdan ikiside yavru onların yavrularını almaya calısacagım buyuyunce kısmet olursa :). Ama benım merak ettıgım bunlara nasıl bakmalıyım daha once 1 cift baktım pek verim alamadım. Evdeki kafesim icinde dolasabilecekleri kadar rahat ancak dikey telli tellerinin ne olmasını onerırsınız ve bunlara nasıl bakmamı onerırsınız yardımcı olursanız sevinirim :).

hoş geldiniz. kafesi yüksek bir yere koyun veya duvara omuz yüksekliğinde asın. haftada 3 kez havuçlu mamadan verin. sularına vitamin damlatın.

hoş geldiniz. kafesi yüksek bir yere koyun veya duvara omuz yüksekliğinde asın. haftada 3 kez havuçlu mamadan verin. sularına vitamin damlatın.

Hosbulduk. dediklerinizi uygulcm cok sağolun. bide yazın balkona cıkarayım mı sizce bişey olur mu hava alsınlar diye ?

1,5 2 aylık yanılmıyosam yıne de pek anlamam ama resımlerını ekleyecegım sımdı alınlarından daha sıyah cızgıler gıtmeyik yani yavrular

Baktığım şekil;
Haftada 2 defa mama,
Vitamin vermiyorum,
2 günde bir yemlerini ve sularını tazeliyorum,
Haftalık kafes bakımı yapıyorum,
Kum koyuyorum ve kum devamlı durması gerekiyor.

Yani şimdilik aklıma gelen bu kadar :)

Salih kardeş ben tam bilmiyorum yine üstatlar iyi bilir ama bir üreticiden duyduğum kadarıyla çift yapacağımız kuşları küçükken yavruken bir kafeste durmamaları lazımmış 4.5 aydan sonra atmamız gerekirmiş dediği doğruysa yavruken arkadaşmı oluyolarmış ve zor çifleşir yada çifleşmeye bilirlermiş bende böyle duyduğum için 4.5 ayı geçtikden sonra alıcam gerçek olup olmadığını bilmiyorum ondan eş almadım daha üstatlar bir açıklama getirse iyi olur bu konuya .

Geri