Karadeniz Pet

Yardımcı olurmusunuz ?

veysel boz

Meraklı Üye
13 14 aylık muhabbet kuşum var diğer kuşlarımdan ayrı tutarak alıştırdım 6 aylıkken ailemize katıldı çok iyi anlaşıyoruz elime omzuma gelir nerde olursam olayım sesime gelir ne istersem yapar lakin 1 - 2 aydır iyice kudurdu zannederim eş istiyor hırçınlaştı gelirdi omzuma dudağımdan öpmeye yine geliyor ama bu sefer ısırmaya heryerimi kanattı aşırı ısırıyor parmaklarımla oynarken kusuyor salıncağının ziline kusuyor günde 4-5 sefer afedersiniz salıncağı s.. azdı iyice eş alıp ilgisini alakasını kesmesini istemiyorum bu durumdan nasıl kurtulabiliriz bu durumla karşılaşan arkadaşlar nasıl bi yol izledi cevaplarınız için teşekkür ederim

Bnmde kusum oyleydi dayanamadim artik mosmor etti yanina es aldim ama tık yok karısı akıllandırdı onu ;)

Eş almak istemiyorsan, sadece karışık yem ve taze su ver. Vitamin, mama, kızıştırıcı tohumlar içeren yemler verme. Ortamın ısısı iyi ise haftada birkaç gün banyoluk tak, kızgınlığı azalacaktır. Yıkanmıyorsa spreyle su sıkabilirsin üzerine.

Son düzenleme:
versele laganın kırmızı klitli poşetli yemlerinden veriyorum banyoluk 3 aydır takılı kafesinde su dolu değil alışsın diye korkuyor içine girince çıkıyor sevdiği şeyleri falan koyuyorum olmadı arada elimde ılık suyla yıkıyorum zannederim hoşuna gidiyor biraz korkuyor titriyo ama okşuyorum falan yıkadıktan sonra yarım saat kadar elimde uyuyuyor sonra yine hırçın bunlar rutin yaptığım şeyler başka bir çözüm yolu yok mu yem ilaç vb yoksa son çare suyuna şap atıcam ahahahaha :D

versele laganın kırmızı klitli poşetli yemlerinden veriyorum banyoluk 3 aydır takılı kafesinde su dolu değil alışsın diye korkuyor içine girince çıkıyor sevdiği şeyleri falan koyuyorum olmadı arada elimde ılık suyla yıkıyorum zannederim hoşuna gidiyor biraz korkuyor titriyo ama okşuyorum falan yıkadıktan sonra yarım saat kadar elimde uyuyuyor sonra yine hırçın bunlar rutin yaptığım şeyler başka bir çözüm yolu yok mu yem ilaç vb yoksa son çare suyuna şap atıcam ahahahaha :D
Doğasında var hayvancağızın. Eğer imkanın varsa yanına bir dişi al. Yoksa bu yöntemler var. Bir de son çare bekar tüneği alabilirsin.

Geri