Karadeniz Pet

Yardımcı Olurmusunuz

• Konbuyu başlatan Safa Acın
  • Başlangıç tarihi
S

Safa Acın

Guest
Arkadaşlar dün muhabbet kuşu almıştım. Aldıgım yerdeki satıcı bana kanarya yemi verdi daha rahat kırıp yiyebilir diye ama yemini pek sevmedi gibi fazla yemiyor yemliğin den bende kafesin içine biraz yem serpiştirdim ordan da az yedi. acaba kanarya yemini sevmemiş olabilir mi?Suluğuna gittiğini hiç görmedim cok cekingen duruyor nasıl daha rahat kendime alıstırabılırım bide yem yedikten sonra hapşırmaya başladı bu neden olabilir?

Moderatör tarafında düzenlendi:
kimsenin bilgisi yokmu bu konuda arkaaşlar yardımcı olun

Hangi mantığa hizmet ediyo bu petshopçular bilmiyorumki kardeş muhabbet kuşuna tek kanarya yemi olmaz muhabbet kuşunun yemi ayrı sacede muhabbet kuşu yemine biraz kanarya yemi karıştırabilirsin ama tek kanarya yemi veremezsin hemen muhabbet kuşu yemi alman gerekiyor

Kardeş güvendiğin bi petshopa git yemi yoksa dışkı yer yavru ama yavru değilse tehlikeli
dışkı yiyebilir ama 50-60 gene yemesse yem cok tehlikeli olur

kaldırıyımmı kanarya yemını aldıgım yerdekı adam daha rahat kırar dıye verdı bide hapsiriyor o neden olabilir

Kardeş zaten tek başına vermedim yanlıs anlattım heralde kanarya yemini ve muhabbet kusu yemini karıstırıp koydum .

Ozaman Bekle Kuşu Daha Yenii Almışsın Alışması Lazım Yenni Yuvasına Sabret..

Onu Bilmiyorm Ama Geçe üstünü açık bırakmış olabilirsin oda üşütmüş olabilir ama bilmiyorum daha bilgili arkadaşlar bilebilir ama kuşun suyuna vitamin damlat belki iyi gelir

Kuşu ceyranda hava sürkilasyonu olan yerde ve klimanın direk vurduğu yerde bırakma kuş soğuk almıştır meyve ve yeşillik ver suyuna damla damlat bunlara dikakat et düzelir

Git muhabbet kuşu yemi al. Kanarya yemini de bir köşede sakla, ishal olduğunda iyi geliyor. Hapşurması yem içindeki tozlardan dolayıdır.

Kuşu ceyranda hava sürkilasyonu olan yerde ve klimanın direk vurduğu yerde bırakma kuş soğuk almıştır meyve ve yeşillik ver suyuna damla damlat bunlara dikakat et düzelir

kardeş daha dün aldım aldıktan sonra eve geldim heryer kapalıydı ewde klima felanda yok anlamadım gittii

Geri