petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yardimci olurmusunuzz!!!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve yusuf48 tarafından 12 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. yusuf48

yusuf48 Guest

Merhaba arkadaslar.
    Benim bir cift muhabbet kusum var ve dişi 8 aylik falan oldu kafesin altini falan kemiriyo yumurtlicak butun etkileri gosteriyo ama yuvaliga bir turlu hic girmiyo ve ciftlestiklerini hic gormedim. Ciftlesmedende disi kus yumurtlarmi acaba? Veya ciftlesmeleri icin tek salmami yapmam gerek?

#1 yusuf48, 12 Ağustos 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 12 Ağustos 2014
  2. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    43
    kuşlarının ceresini yakından fotoğraflarını çek bakalım bu fotoğrafa bakıp kimse yorum yapamaz. Her kemiren yavrulayacak diye bir kaide yok kardeşim oyun amaçlı kemirme olabilir veya gaga taşı niyetine de kemiriyor olabilir

3. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Kızgınlık yumurtası var çiftleşmeden olan onun içi boş olur zaten. Ancak çiftleşmelerini istiyorsanız kafes temizliği ve beslenme dışında rahatsız etmeyin pek, birde eş tuttularmı bunu bilmek lazım birbirlerini kaşıyıp öpüyorlarmı yem veriyorlarmı birbirlerine. Bunların dışında kafesteki tüneği 1 e indirin kalan tünekte yuvalığın girişine doğru olsun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:30 -->-> Daha önceki mesaj 14:29 --

Bu arada kuşta yumurta var gibi ancak çiftleştiklerinden emin değilseniz kızgınlık yumurtasıda olabilir ama benim kanaatim çiftleşmişlerdir.

4. yusuf48

yusuf48 Guest

Es oldular birbirlerini sıklıkla kasiyolar ama hic ciftlestiklerini gormedim. Tunek sayisi fazla onu azaltsam iyi olucak heralde

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:40 -->-> Daha önceki mesaj 14:37 --

Es oldular birbirlerini sıklıkla kasiyolar ama hic ciftlestiklerini gormedim. Tunek sayisi fazla onu azaltsam iyi olucak heralde

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:45 -->-> Daha önceki mesaj 14:40 --

#4 yusuf48, 12 Ağustos 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 12 Ağustos 2014
  5. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Evet tüneği 1 e düşürün suluğu yemlikleri gaga taşını ona göre ayarlayın yuvalıkla aynı hizada olsun tünek ve çok rahatsız etmeyin uzaktan gözlemleyin bir süre bakalım ne yapacak.

6. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    yuvalıgın icine birsey koydunuz mu, yuvalıgı begenmediyse kemirir ama icine girmez.

7. yusuf48

yusuf48 Guest

:D
    Yok bisey koymadim yumavaliga aldigim petshop bisey koyma dedi boyle kullan dedi bende oyle yaptim.. Gazete falanmi koysam napsam?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:24 -->-> Daha önceki mesaj 19:20 --

Dediginiz gibi yaptim biraz gözlemlicem nasil olucagini

Sayfayı Paylaş