petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yardımcı Olursanız Sevinirim

Konusu 'Süresi Dolmuş İlanlar' forumundadır ve ugur_yalcinn85 tarafından 10 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. ugur_yalcinn85

ugur_yalcinn85 New Member

Beğenileri:
    1
    Hobi olarak üretim yapmak istiyorum.Uzunca zamandır teknik bilgi edindim, şimdi ise o bilgiyi hayata geçirenileceğim 2-3 çift muhabbet kuşu arıyorum. Benim için kuşun familyasından ziyade sağlıklı olması yeterlidir.

Bir süredir forumu takip ediyorum ve sıklıkla karşılaştığım iki sorun söz konusu oldu.

1-Tam kafam göre çift yada tek güzel kuşlar buluyorum ama fiyatı (bütçeme) pahalı geliyor.
    2-Fiyatı makul buluyorum ama bu seferde kuşlar hasta çıkıyor. Üstüne bir de uyanık satıcının satış taktikleri devreye girmez mi :) Örnek kuşun bağırsak sorunu olduğu ve buna bağlı olarak enfeksiyon taşıdığı bariz belliyken (bu arada ist. üni. vet. mezunuyum) uyanık satıcının "sen bu işi bilmiosun, al bunu rahat rahat besle" demesi beni hepten çileden çıkartıyor :)

Şimdi gelelim sadede. Ben çifti ortalama mak. 60 TL olabilecek, sağlıklı, familya ayırt etmeksizin (sizin tabirinizle çek,afgan,jumbo) canlı ve diri olan muhabbet kuşu arıyorum.

Aslında tek tek de alabilirim sorun yok ama gönlümde yatan çift olarak almak. Toplamda 6 adet alım yapıcam.

Beni dinlediğiniz için ayrı ayrı teşekkür eder, hayırlı satışlar dilerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. cengiz

cengiz Active Member

Beğenileri:
    219
    Çift olarak 60 liraya biraz zor bulursunuz birde jumbo demisiniz jumbo en kötü şartlarda damızlık çift 500 tl yavru olarak jumbo hariç diğerlerini bulabilirsiniz. 25 lirayada kuş var 1500 lirayada 3000 lirayada yani sağlıklı ve sağlam kusun çiftini 120 liradan assağı zor bulursunuz. Ve dedikleri gibi sen bu işi bilmiyorsun veterinerlik Bilgin açısından söylemiyorum piyasayı bilmiyorsun satıcılara uyanık demişsin ama ben sende uyanıklık sezdim isin özü sağlam bir familya kuracaksan para harcayacıyacaksın.

3. ugur_yalcinn85

Beğenileri:
    1
    Jumbo demedim.Hangisi olursa farketmez dedim :)

4. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    738
    Merhaba Uğur bey;
    Öncelikle kusura bakmayın ama damızlık bir kuş en az 7-8 aylıktır. Bu canlının zaten tükkettiği yem-mama-vitamin- extra protein,mineral vs.. katkıları profesyonel anlamda bakılıp sizin de aradığınız gibi sağlıklı şekilde bakıldı ise en ufak en ucuz cins dahi olsa zaten masrafı 50tl yi geçiyor. Siz o fiyata kuş bulursunuz ama ne verim alırsınız ne sağlıkla beslersiniz nede bu hobi den zevk alırsınız. Kaliteli kuş alacaksanız ona göre bütçe ayırmanız lazım. He bütçem bu diyorsanız da 60 tl 3 çift kuş alacağınıza 120TL ye Tek Çift kaliteli sağlam yerli takım alın hem hobi den zevk alın, hem kuşlarınız da yavrularınız da sağlıklı şekilde büyür hemde yavrulardan gelen bütçe ile kendi alım bütçenizi arttırmış olursunuz. 30-40 lira az veriyim derken eliniz dekinden olup aldığınız kuşlar 2 gün sonra elinizde kalmasın benim size diyeceğim. Sağlıcakla

Caner bunu beğendi.
  5. ugur_yalcinn85

Beğenileri:
    1
    Değerli yorumların için teşekkür ederim abim.Sanırım şimdi konuyu daha net anladım.Forumda kalıcı olacağım.Bu süreçte kafama takılan birşeyler olursa yardımcı olursanız minnetar kalırım.Şimdiden teşekkür ederim.Ağzınıza sağlık

6. Kamen

Kamen Well-Known Member

Beğenileri:
    252
    Altın var 18 ayar altın var 24 ayar.
    Baktığınızda aynı gramda altının fiyatı dahi ayarından ötürü değişiyor.
    Sonuç olarak sağlıklı olduğuna kanaat getirdiginiz kuşlar için gözünüz parayı görmeyecek.
    Kendi yavrunuz olunca zaten ne demek istediğimi daha anlayacaksınızdır.

Caner bunu beğendi.
  7. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    738
    Hoş geldin forum ailemize

8. ugur_yalcinn85

Beğenileri:
    1
    Herkese teşekkürler buldum kuşları :)

9. Doğukan Hazar

Doğukan Hazar Well-Known Member

Beğenileri:
    113
    Konunuzu uzun uzadiya okudum. Hem 1. Mevki olsun istiyorsunuz hem de ucuz olsun istiyorsunuz izlenimine kapildim. 60 liraya boyut her ne olursa olsun sağlıklı çift çok çok zor. Adam ya yavru alamamıştır kurtulmak için veriyodur. Ya da kuşta bi rahatsizlik vardir. Istisnalari mutlaka vardir ama bu kaideyi bozmaz.
    Kendimden örnek vereyim yavrulari 35-30 liranın altina vermemeye calısiyorum. Kahraman beyin de dedigi gibi 7 aylık ciftlesme cagina gelen ustelik cift olan kusları 60 liraya vermem dogru olmaz.
    Size naçizane tavsiyem Ya kriterlerinizi düşürün ya da bütçenizi arttırın. Darılmaca gücenmece yok

10. alidinc28

alidinc28 Active Member

Beğenileri:
    206
    Merhaba, çok güzel anlatmışınız bana birşey bırakmmamısşsınız :) Kuşlarınız hayırlı bol yavrulu olsun inşallah.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş