petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yardımınız gerek :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve BebeQ61 tarafından 14 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. BebeQ61

BebeQ61 Member

Beğenileri:
    2
    Arkadaslar merhabalar; 4 aylık muhabbet kusum var bir kac hafta öncesinde beyaz dıskı yaptı ama simdi düzeldi fakat yinede bugün gittim akvaryumcuya sordum o da bana direk kus kumu kullanmadınız mı dedi 1.Linkte gördüğünüz kus kumunu kullanmamı söyledi. Yavru kusların midesi yoktur hazmedemezler yemleri ondan bunu kullanmaları gerek dedi ama daha önce hic duymamıstım kullanan var mı acaba?

İkinci sorum ise daha önceden acık yem kullanıyordum ama pek güvenli gelmedi bana kapalı yem almak istedim iyisinden aldım doğru secim yapmısmıyım diye bilenede sormak istedim yem cünkü cok önemli benim icin :rolleyes:

Son sorum ise arkadaslar hem kus kumu hem bu vitaminli yem fazla gelmez mi sizce?
    Normalde kullandığım sarımsaklı vitamin var yeme kullandığım yoksa sadece onla devam mı etmeliyim? Vitamin de buydu

Simdiden Tesekkürler:)

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Kuş kumu ve kemik kuşlarınızın kafeslerinde bulunmalıdır.. Yem ile kum ağır gelmezler.. Güle güle besleyin kuşunuzu. Vitamin hakkında bllgim yok hiç kullanmadım

3. BebeQ61

BebeQ61 Member

Beğenileri:
    2
    Vitamini tüyleri cıkmaya basladığı zaman tüy icin almıstım ama eğer kum vitaminli yem kullanırsam ona gerek yok sanırım

4. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    gerek var siz kullndığınız miktarda vitamini kullanmaya devam edin.

5. BebeQ61

BebeQ61 Member

Beğenileri:
    2
    Kumu kesin kullanıcam o zaman tamamda vitamin de yeme konuluyor kumda yeme konuluyor birini kesmem lazım gibi hepsi birden zaten yemde vitaminli fazla olur gibi

#5 BebeQ61, 14 Kasım 2014
    Son düzenleme: 14 Kasım 2014
  6. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Kumu yeme karıştırmayacaksınız kumu ayrı bir yemlik veya mamalıkla koyacaksınız. Kum kafeste sürekli kalacak

7. BebeQ61

BebeQ61 Member

Beğenileri:
    2
    Öylemi akvaryumcu yeme 1 cay kasığı koyun demisti de neyse ayrı kaba da koyarım tesekkür ederim:)

8. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Ben kumu yeme karıştırıpda veriyorum ayrı bir yemliktede var ancak benim dikkatimi yem çekti yemin üstünde yemin içeriğini gösteren bir resim var eğer o gerçekse yem çok sade daha bol çeşitli olan yemler var vitakraft şampiyon vs..

9. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    yem kapalı olsun ...kalamar kemigi al kuş kumu koy haftada 1 gün vitamin ver

10. BebeQ61

BebeQ61 Member

Beğenileri:
    2
    yemliğe koymıcam bende yeme koyacağım cünkü fazla yediğinde sorun olabiliyormus . iyi yem mi normal yem mi verim dediler bende iyisinden verin dedim bilmiyorum ama hafta da bir kere yumurta veriyorum haftada bir kerede o sarımsaklı vitaminden veririm dengeler sanırım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:09 -->-> Daha önceki mesaj 18:06 --

evet kapalı yem bende daha iyi olur diye düsündüm o zaman haftada bir kere veririm vitaminide yada yumurta falan veririm herhalde ise yarar

11. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Peki o zaman siz bildiğiniz gibi yeme karıştırın

Sayfayı Paylaş