Karadeniz Pet

Yardımınıza ihtiyacım var

• Konbuyu başlatan rogueumut
  • Başlangıç tarihi
R

rogueumut

Guest
Arkadaşlar benim kuş kafese alıştıktan sonra salıcam ya dışarı bu pisliycek ne yapmam gerekir ? lütfen yardım ev mafolmasın çözüm yolu varsa yardım ediniz. :confused:

bunun bı cozum yolu yok zaten kusu alırken bunu goz onunde bulundurmalıydınız

Kuş kafesteykende kafesi temizleyebilirsiniz ben sorununuzu tam anlamadım .

Evet bunun önüne geçemezsin tabiri caizse gülü seven dikenine katlanır ..

Çok fazla pislik yaparmı yani az yaparsa silerimde bir arkadaşımın evi full pislik doluydu o yüzden soruyorum

Arkadaşlar benim kuş kafese alıştıktan sonra salıcam ya dışarı bu pisliycek ne yapmam gerekir ? lütfen yardım ev mafolmasın çözüm yolu varsa yardım ediniz. :confused:

Kafese alışırsa dışarı cıkarıcam demişiniz , bence bana bu ters düşüyor biraz eğer yavru bir kuş alacaksanız eve getirdiniz ilk dahi dışarı cıkarabilirsiniz , çünkü size alışması ve odaya alışma süreci daha kolay olacaktır,
zaten kafes'e alışım süreleri o kadar cok fazla sürmez diye düşünüyorum.
Kakasına gelince de aynen gülü seven dikenine katlanır ,
evi batıracak demişiniz ama inanın öyle bir derdi yok kusunuzun bulunduğu oda da 1 paket ıslak mendil bulundurursanız hiç bir şekilde eviniz batmaz , cok kolay temizlene bilen ve leke gibi iz bırakmayan bir kakası var mubişlerin

Yaparda heryere yapmaz odada gideceği yerler genelde aynı olur her noktaya gitmezler bir kaç yer belirler kendine oraya yaparlar sende oraları temizlersin ..

Kafese alışırsa dışarı cıkarıcam demişiniz , bence bana bu ters düşüyor biraz eğer yavru bir kuş alacaksanız eve getirdiniz ilk dahi dışarı cıkarabilirsiniz , çünkü size alışması ve odaya alışma süreci daha kolay olacaktır,
zaten kafes'e alışım süreleri o kadar cok fazla sürmez diye düşünüyorum.
Kakasına gelince de aynen gülü seven dikenine katlanır ,
evi batıracak demişiniz ama inanın öyle bir derdi yok kusunuzun bulunduğu oda da 1 paket ıslak mendil bulundurursanız hiç bir şekilde eviniz batmaz , cok kolay temizlene bilen ve leke gibi iz bırakmayan bir kakası var mubişlerin
Teşekkür ederim abiciğim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:52 -->-> Daha önceki mesaj 18:43 --

Bi yerde okumuştum bez bağlıyorlardı bu kullanaılabilirmi yoksa hayvana işgencemi olur ?

Kardeşim yapacak bir şey yok maalesef :) Bez filan demişsin de küçücük hayvanın neresine bağlayacaksın bezi :D
Pisliği öyle fazla olmaz, kolay temizlenir, çok da koku yapmaz bir tane kuş.

Zaten o sorun değil bizim evde soba var oda oturma odasında yanıyor ibadet edilen namaz kılanan yerde temizlense bile sorun olur diyor annem o yüzden konu açtım zaten :/

kardeşim benim bildiğim sadece secde edeceğin yer temiz olmalı tabiki bulundugun odada olmalı ama kuşun pisliğinden sorun olmaz sıkıntı yapma :)

Şimdi bazı şeyleri sorun etme kendine güzel kardeşim. Yani soba tehlikeli olabilir fakat eğer bahsettiğin oda uygunsa kuşun o odada kalmasının ne sakıncası olabilir? Sonuçta bu kuşu da Allah yaratmadı mı? Minik minik pisliği var zaten, kuruyunca gırgırla, faraşla filan alırsın 2 dakikada ne olacak? :)

ben bir muhabbet kuşu gördüm kuş sadece kafesine yapıyordu :D tuvaleti gelince kafesin üstüne konuyor tuvaletini yapıyor sonra eski yerine geliyordu :D:D sahibinin evi pırıl pırıldı bir tane pislik görmedim :D

Geri