petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yardımınıza ihtiyacım var...

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Hakkı ELALDI tarafından 29 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Hakkı ELALDI

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar dişime bir eş almak istiyorum ama size bir kaç sorum olacak. Benim kızım her dişi gibi biraz asi. Aramız çok iyi kendisiyle. Elimden yem yiyor, kafama konuyor, çağırdığımda geliyor falan. Fakat hiç okşatmıyor kendisini. Parmağımla kafasını sevmeye kalkınca ısırıyor bağırıyor. Bende onu bırakmak istemediğimden yanına bir erkek kuş alacağım.
    Sorularım şunlar:
    1) Erkeği aldıktan sonra kafesi değiştirmeli miyim ?
    2) Kuşumun ırkı nedir ? Ona göre erkekler seçtireceğim kuşuma.
    3) Son sorum, eğer yavrular olursa (inşallah :) ) bana ilgi duyarlar mı ? Eğitebilir miyim ?

2. Fatih BUYURUCU

Fatih BUYURUCU Active Member

Beğenileri:
    3
    1-) Eğer gün içerisinde uçurmuyorsanız kuşları biraz büyük bir kafes alsanız iyi olur.
    2-) Bana çek kırığı veya yerli gibi geldi fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla yanlışım varsa düzeltin. İri bir çek alırsanız götüntü bakımında çok uygun olurlar :)
    3-) Yavrulardan birini başka bir odada beslersiniz eğitim açısından bir sıkıntı olmaz.

3. Yusuf Akyüz

1 Alsanız çok iyi olur.
    2 Bence yerli.
    3 Kuşunuzun yavrularını tek olarak eğitebilirsiniz. Çift eğitimi çok çok zordur.

4. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    1-Kafesi mutlaka değiştir çok ufak.
    2-Çekoslavak gibi duruyor.Bu konuda daha tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaktır
    3-eğitemezsin.eğitmeni istiyorsan tek bakcaksın.ama bellide olmaz.mesela 100 kişiden 100 ü de eğitemezsin diyebilir fakat benim 5 yaşındaki kuşuma dişi aldığımda hem onla ilgileniyordu hemde bizle daha çok ilgi istiyordu konuşuyordu zibidilik yapıyordu.birazda kuşa bağlı yani

5. Hakkı ELALDI

Beğenileri:
    0
    gün içinde uçuruyorum bazen hiç kafese girmek istemiyor :)
    Eğer erkek doğarsa tek birine fazla ilgi gösterip eğiticem :)
    Tek bakacağım hocam :)

Yorumlarınız için teşekkürler :)

Sayfayı Paylaş