Karadeniz Pet

Yardımınıza ihtiyacım var

Sezer FINDIK

Meraklı Üye
Geçen gün elime alışması için elime yem alıp içeri soktum Ardından elime geliyor sanıyordum meğersem dışarı çıkmak istiyormuş bir an için kafes ile elim arasında boşluk oluştu kafasını dışarı çıkardı ben izin vermedim ondan acaba bana küstü mü ? Ve sürekli tüneklerinde uyurdu önceden hep ama şimdi hep aşağı inip uyuyor bugün hep uyudu hep uyanıyor yemek yiyip su içip aşağı inip geri uyudu 2 gündür böyle acaba bana küstü mü ? Parmağıma alışmadan önce uçurmalı mıyım ne yapmam lazım yardımınıza ihtiyacım var..

Geçen gün elime alışması için elime yem alıp içeri soktum Ardından elime geliyor sanıyordum meğersem dışarı çıkmak istiyormuş bir an için kafes ile elim arasında boşluk oluştu kafasını dışarı çıkardı ben izin vermedim ondan acaba bana küstü mü ? Ve sürekli tüneklerinde uyurdu önceden hep ama şimdi hep aşağı inip uyuyor bugün hep uyudu hep uyanıyor yemek yiyip su içip aşağı inip geri uyudu 2 gündür böyle acaba bana küstü mü ? Parmağıma alışmadan önce uçurmalı mıyım ne yapmam lazım yardımınıza ihtiyacım var..

Kuşunuz ne kadar büyükse alışması da o kadar zor olur eğer yavru bir kuşsa tv izlerlen bilgisayar başındayken omzunuza koyun veya elinize orada dursun elinden yem ver ama sakın uçurma eve alışkın değilse duvara cama vb yerlere çarpar zarar görebilir ve uçurursanız elinize değil konduğu yerlere alışır bol şanslar :)
Fotoğraf koyun isterseniz belki bir rahatsızlığı vardır.

Son düzenleme:
Yavrumu yetişkinmi kafeste eline aliştir avuçlama

1,5 , 2 aylık yavru bir kuşsa, sizinle yine barışabilir :) . Ona biraz zaman verin. Onunla konuşun ama sakın elinizi kafese daldırmayın. Çünkü; Kafesleri, onların bir nevi evleridir bu yüzden, kafese el sokulmasından nefret ederler.
Kafeste yakalayıpta zorla dışarı çıkarmayın. Sadece kafesin kapısını açın, o çıkar.
Dışarıdayken asla kovalamayın ama bir yere konduğunda usulca parmağınızı önüne koyabilirsiniz.
Kuşu asla avuçlamayın. Parmağınızda, kolunuzda veya omzunuzda gezdirin.

Bunları uygularsanız, aranızını tekrar düzelmesi mümkündür :D .

İnternetten okudum bütün belirtileri soğuk alınlığnı gösteriyor elinize alıp göğsüne üfleyerek bakım kırmızıysa hastadır dedi bizde baktık poposunun olduğu bölge hafif kızarmış şimdî ne yapmam lazım.. Kendini sevebiliyorum izin veriyor belirtilerde uyuşukluk kabarık tüyler sürekli uyuma fealn dedi tüyleri kabarık uyuyor sürekli suyuna multi vitamin damlattım.. Ne yapmam lazım şimdi ?

Piyasada bulunan kaliteli ve bilindik ilaçlardan kullanabilirsin ya da en iyisi bir veterinere götür.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben yeni kuş sahibi olduğum için pek bilmiyorum önerdiğiniz ilaç var mı ?

Geri