Karadeniz Pet

yardımlarınızı bekliyorum :(

GözdeŞen

Yeni Üye
arkadaşlar daha demin kuşumu parmağıma alınca ayağında böyle kahverengimsi bir noktacık gördüm, ben de sandım ki kabuk herhalde diye elime alınca hareket etmeye başladı, hemen attım onu. şimdi merak ettiğim o şey bit olabilir mi? :( haftasonu aldığım yere götürdüm çok kaşındığı için benim elimde durmuyordu bakayım tüylerine, abi iyice baktı, yok bit dedi sadece sıcaktan kaşınıyor dedi. ben de bugün banyoluğunu taktım iki kez banyo yaptı, daha önceden görmedim böyle bir şey, elimde de durmuyor bakayım ama üflediğim zaman bir şey görünmüyor, bit hiç görmedim hayatımda :( bit midir sizce, napmam lazım? bir de omzuma çok geliyor, kafama konuyor falan bit varsa bana da geçer mi?

kuşunuzda b,t p,re vs mevcut olabilir bu doğal olan bir durum fakat önlemini almanız ,için petshoplarda spreyler var onlardan kullanabilirsiniz korkulacak bir durum yok geçmez

pamuk testi yap istersen bu süre içerisinde.. en azından bir fikrin oluşur..

bir tutam pamuğu kafesin dip köşesine bırakın.. orada 2-3 gün kalsın.. sonra pamugu ordan alıp içini dışını kontrol edin.. siyah siyah noktacıklar görürseniz kuşunuz bitlenmiş demektir..

Geri