Karadeniz Pet

Yardımlarınızı Bekliyorum

• Konbuyu başlatan okano
  • Başlangıç tarihi
O

okano

Guest
Merhabalar. bana bir muhabbet kuşu hediye ettiler, pek bir bilgim yok size danismak istedim.

3 gundur bende,
Kendileri erkek sanirim. kanatlari cok ufak, yerden on onbes santim ucup geri dusuyor. Kuyrugu yok sayilir. Acaba yaşı cok mu ufak yoksa bir sorunu mu var endise ettim.

Kipir kipir masallah, bu yuzden bugun kafesin disinda tuttum. Gezip dolasiyor yerde sonra kafesin ustune tuneyip acikinca giriyor iceri. Ele alismasi icin cok sikistirmadan alip seviyorum. Pek hircin degil ama avuçtayken isiriyor epey.

Bir de Vitacraft yem, kalamar taşı almak istiyorum. başka ne almalıyım ve hangi web siteyi onerirsiniz acaba?

Bugun ilk kez cok az marul ve elma verdim sevdi sanirim yedi kerata. Zararı olur mu 2 3 günde bir versem?

şimdiden çok teşekkürler...

xbXo1kQ.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
2 3 günde bir vermeyin kuşunuz ishal olabilir sadece mesela pazartesi elma verin salı yeşillik sonra haftaya bir daha yapın birde yumurta maması verirseniz kuşunuz sapasağlam olur :) kuşunuz erkek ve yavru yani tam anlamıyla alışmaya ve konuşmaya müsait ama şimdiden avucunuza almayın hem yavru olduğu için elinizde mikrop kapma hastalığı yüksek hemde korkmaya başlar, sadece parmağınızı tünek gibi kullanıp diğer parmağınızlada sevin yavaştan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:37 -->-> Daha önceki mesaj 00:35 --

birde kalamar gaga taşı ve en önemlisi kuş kumu alın sindirimleri için.Eğer ki dediğim tarzda mamalarını yeşilliklerini verirseniz öyle çokta kaliteli yem almanıza gerek kalmaz.Ayrıca brokili roka ıspanakta yeşillik olarak verilir.Elmadan ayrı olarak havuç ta verin tabiki hepsi sırayla ve bir hafta arayla olsun

Kış aylarında ayva verebilirsiniz. Mandalina, portakal, elma ve muz da verebilirsiniz. Ayva, elma ve muzu sırasıyla 2 günde bir vermenizde bir sakınca yok. Diğer meyveleri 4 günde bir verirseniz daha iyi olur, kısa periyotlarla verirseniz ishal olur kuşunuz. Örneğin elma verdiğiniz gün mandalina verecekseniz elmayı her zamankinden az verin. Vitakraft çok kaliteli bir marka fakat her zaman bulunamıyor, o nedenle yemdeğişikliği yapmak zorunda kalabilrsiniz ve bu da sağlığını etkileyebilir. Versele Laga marka yemi öneririm. Gaga taşı adıyla satılan ürünleri tavsiye etmiyorum, onun yerine mürekkep balığı kemiği ve mineral blok çok daha yararlı ve hiçbir zararı olmayan ürünlerdir, bunları kullanın. Almakta acele etmeyin ama olası bir soruna karşı ilk müdahale olarak elinizde Sera Diropur, Sera Bronchipur, Sera Activ Plus ve Sera Vitamin Plus olursa iyi olur. Kuşunuza haftada bir dal darı ve yumurta maması verebilirsiniz. Mamayı kendiniz hazırlayabilir veya hazır alabilirsiniz. Dal darıyı da petshoplardan temin edebilirsiniz ya da bir saksıda kendiniz de yetiştirebilirsiniz ama ben hep petshoptan alıyorum. Dilerim sağlıklı ve uzun ömürlü bir kuş olur.

Geri