petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yardımlarınızı bekliyorum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve joeawega tarafından 1 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. joeawega

joeawega New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar merhaba,
    Haziran ayında 1 aylık yavru bir muhabbet kuşu aldım kendime daha kolay alışsın ve konuşturabileyim iyi vakit geçirebilelim diye fakat kuşum şuan 5 aylık olmasına rağmen bana karşı güvensizliği devam ediyor. kafes içinde elime geliyor dışarı çıkartıyorum fakat tekrar kafesine kaçıyor. Yem falan yerken sürekli kafasını kaldırıp etrafı izliyor. Bakımlarını hiç eksik etmiyorum. sürekli konuşuyorum. şimdiye kadar öpücük atabilmeyi öğretebildim ve arada sırada canım diyebiliyor. ama benden sürekli kaçıyor. elimde falan marul yediriyorum gayet güzel bir şekilde yiyor ama daha sonra hemen kafesine atlayıp içeri giriyor. ne yapacağımı bilemedim yardımcı olur musunuz?

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Sürekli ilgiye devam edin kovalamayin avuclamayin sessiz şekilde onunla konuşun

3. joeawega

joeawega New Member

Beğenileri:
    0
    Kesinlikle hiç birini yapmıyorum sadece tırnak bakımını ve gaga bakımını yaparken avuclamak zorunda kalıyorum onda da kesınlıkle sıkma yapmıyorum. yakında yanına eş almayı düşünüyorum bizimle pek anlaşamıyor bari kendi türünden biriyle konuşabilsin diye en azından yalnız kalmaz diye düşünüyorum.

4. Hüseyin Can

Beğenileri:
    12
    Tırnak ve gaga bakımı yapmanıza gerek yok.o kendi halleder bence sizden korkusunun sebebi o bakımlarınız.ben daha hiç yapmadım ve problemi yok 1 yaşını geçti.gaga taşı tahta tünek iş görür.

5. joeawega

joeawega New Member

Beğenileri:
    0
    tahta tünek ve mürekkep balığı kemiği kullanıyorum. son olarak mama konusunda öneriniz var mı yoksa yumurtaya devam mı edeyim?

Sayfayı Paylaş