Karadeniz Pet

Yardımm! kuşum kafesini sevmiyor :(

Bu foruma gelene kadar bilmiyordum tellerin duruşunun önemli oldupunu. Satıcılar da hiç uyarmıyorlar sağolsunlar. Yeni bir kafes almam şmdilik zor ama alıcam mutlaka. Ekmek buldur pirinç yiyor çıldırıyor. Elma veriyorm ısıramıyor yada ısırmak istemiyor sevmedi meyveleri. Baklagillere bayılıyor :)) inşallah dokunmaz. Dışkısı baya sulu açık yeşil. İshal olacak diye ödüm kopuyor. Çok seviyorum bu yaramazı ömrü uzun olsun inşallah

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:18 -->-> Daha önceki mesaj 00:16 --

bence de kafesini sevmediğinden değil de sizi çok sevdiğinden yapıyormuş gibi geldi bana. Benim kızımı da ayırmıştım hatta ayırdığım kafes te sizin kafesin aynısıydı. 2 gün sonra çıkacak yer aramaya taklalar atmaya ötüşmeye başladı. 5 gün dayanabildim kafesin kapağını açmamla birlikte kocasının yanına uçtu. Şimdi daha büyük bir kafeste kocasıyla yaşıyorlar. Yuvalığa yaklaşmayan kuş yuvalıktan çıkmaz oldu. Taklalar atan kuştan zaten eser kalmadı bildiğin anne moduna girdi :)

Çok tatlıymış ya maşallah kuşlarınıza:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:22 -->-> Daha önceki mesaj 00:18 --

Bunun kafesi sevmemekle alakası yok sadece dışarda olmak istiyor. Bu arada bakın muhabbet kuşu kafesi dikey telli olmaz! Muhabbet kuşu besliyorsak yatay telli bir kafes tercih etmeliyiz. Ama dediğim gibi kuşun tavırlarının kafesle alakası yok. Dışarı çıkmak istiyor. Kafesi biraz büyütüp içine salıncak alın. Sonra eğer ilgilenemiyorsanız eş alın. Yukarıda eş alırsam daha çok ilgilenmem gerek demişsiniz yanılıyorsunuz, aslında tam tersidir.

Tesekkürler verdiğiniz bilgiler için. İlgilenmekten kastım sorumluluklarını ben taşıyorum. Temizliği bakımı vs hersey 2 katına çıkacak. Hele ki hasta olduklarında dünyam kararır:( yavrular çıktı mı annesi besliyo mu dövüyo mu birsürü şey kafayı yerim kesin. Çnkü çok evhamlı bir yapım var. O yüzden bnm için tek olması iyi.

kafesle pek alakası yok.. dışarı çıkmak istiyor bir tane ayna alın kuşlar aynayı çok sever. yuvarlak kafesi de değiştirseniz bence iyi olur.:)

Evet cok tesekkürler ben de ayna almak istemesem de bana başka care bırakmadı:) mecbur ayna alıcam onunla oyalansın dursun. Zaten dışarda da en çok aynanın önünde duruyor. Hem bize alışkın hem de aynaya. Cok zararlı olacagını sanmam.
Peki ayna konuşmasına engel olur mu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:40 -->-> Daha önceki mesaj 22:39 --

Bu arada bize geleli 2 ay oldu ama değişen birsey yok hala demirlere tutunup çıkarın beni diye bagırıp duruyor. Gün ışıması ile başlıyor gece hava kararıncaya kadar devam ediyor :)

Ayna almayın kuşa dostum. Çanlı bir salıncak veya güzel ahşaptan yapılan ipli oynabileceği , vakit geçirebileceği aksesuarlar mevcut.

bence konuşmasına engel değil, benim tam 7 yıl beslediğim kuşumun vardı net bir şekilde 6 -7 kelime diyebiliyordu, cicikuş, babacık, tombiş v.b

O zaman ön öncelikle aynasız oyuncakları deneyip çare kalmazsa ayna alıcam o da rahat etsin ben de :) heryer pislik oldu evi .. götürüyo resmen. önünü alamam ben bukdr olmaz yani pes ettim ayna mı istiyo ne istiyosa tamam yeter ki kafesinde mutlu olsun

Eger once konuşturup sonra ayna koyarsan, ayna karısında kendi kendine tekrar yapar bu yonden faydali yani

Konuşmuyo ki bi türlü. Garip garip sesler çıkarıyo ıslık gbi ama yok konuşmuyo. Sanırım 3,5 aylık oldu şu an. 1 ay daha konuşmassa ayna koycam biraz daha sabredeyim. Salıncak çıngırak fln alayım bakayım. Çok tesekkür ederim yorumlarınız icin :)

Pek anlamam ama kafesinde oyuncak olmadığı için sıkılıyormuş gibi geldi bana. Dışarıdayken siz hep ilgilendiğiniz için oynamak için dışarıya çıkmak istiyordur.

Bu kuş aşık olmuş elinde olsa Battal gazi gibi zindan demirlerini açacak ayaklarıyla :) Maşaallah çok tatlı bir kuş sürekli sizinle oynamak istiyor demekki ilgiyi seviyor güle güle besleyin

bence sabredin 6 ay sonra da konuşabilir sürekli konuşun aynayı tavsiye etmem

Ayna takmayın. Fosforlu, boncuklu bir şeyler takın kafese oyalansın. Mesela ben olta zili taktım çok seviyor onu. Ayrıca her gün dışarı çıkaracağınız vakitleri belirleyin. Mesela kahvaltıdan sonra akşam yemeğinden sonra gibi sizin saat düzeninize alışacaktır bir süre sonra.

Geri