Karadeniz Pet

Yardımm

Mustafa ÇOLAK

Meraklı Üye
ZNo4n0.jpg

oQ4vyo.jpg

lY5l4l.jpg

VpWdBq.jpg

nP0ny1.jpg

Arkadaşlar merhaba , ben daha önce kuşumun uçamadığını söylemiştim . Bugün tekrar veterinere götürdüm. veteriner kırık çıkık olmadığını söyledi .Ancak veteriner kuşunun kanatları vücuduna göre biraz küçük dedi . Bu sebeple uçamaz dedi. Sizce veterinerin dediği mantıklımıdır?
Birde ben kuşuma dişi alıcam kuşumun artık yaşının geldiğini düşünüyorum. Sizce de kuşum kızışmış mıdır artık ?

Gecmis olsun..
Hic ucamiyor mu kus:(
Kafesin disina ucmasa bile cikariyorsunuz degil mi??Belki zamanla duzelir diye dusundum kendimce.
Uzun omurlu olur insallah...
Tabi es gelince sevinir;)

Evet kuşunuz kızışmış çiftleşebilir

Arkadaşım okuyupta bişeyler yazsan
Bir veteriner değilim ancak bence söylediği saçma bir şey ,yerinizde olsam biraz geniş bir kafes alırım ve tünekler arası mesafeyi uzatırım bence kuşun alışması lazım üstadlar daha iyi bilgiler verebilir bu benim fikrim

Gecmis olsun..
Hic ucamiyor mu kus:(
Kafesin disina ucmasa bile cikariyorsunuz degil mi??Belki zamanla duzelir diye dusundum kendimce.
Uzun omurlu olur insallah...
Tabi es gelince sevinir;)

malesef hiç uçamıyor zıplıyor sadece :( hep çıkarıyoruz kafesin dışına . inşallah zamanla düzelir :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:22 -->-> Daha önceki mesaj 21:20 --

Bir veteriner değilim ancak bence söylediği saçma bir şey ,yerinizde olsam biraz geniş bir kafes alırım ve tünekler arası mesafeyi uzatırım bence kuşun alışması lazım üstadlar daha iyi bilgiler verebilir bu benim fikrim

Teşekkür ederim dediğini deneyeceğim )

maşallah kusunuz çok asil duruyor geçmiş olsun bu arada.
öncelıkle kusunuz için biraz büyük kafes alın onu için daha iyi olacaktır. ayrıca kafes dısına gunluk cıkarın genelde aksamları egerkı oyuncagı varsa oyuncagıyla kandırıp ucurmaya calısabılırsınız. yanı denemek lazım. ayrıca kusunuz cıftlesme yasına girmiş.
Ama kuşunuz gerçekten güzelmiş maşallah inşallah uçabılır.

ZNo4n0.jpg

oQ4vyo.jpg

lY5l4l.jpg

VpWdBq.jpg

nP0ny1.jpg

Arkadaşlar merhaba , ben daha önce kuşumun uçamadığını söylemiştim . Bugün tekrar veterinere götürdüm. veteriner kırık çıkık olmadığını söyledi .Ancak veteriner kuşunun kanatları vücuduna göre biraz küçük dedi . Bu sebeple uçamaz dedi. Sizce veterinerin dediği mantıklımıdır?
Birde ben kuşuma dişi alıcam kuşumun artık yaşının geldiğini düşünüyorum. Sizce de kuşum kızışmış mıdır artık ?

O veteriner çok sacma konuşmuş her veterinere gitmeyin bilmediğiniz kuşlardan zerre kadar anlamazlar sadece kesip biçip ölüsünü eline verirler . Neden mi diyorum veterinere gitmez olaydım keşke ameliyat etmiş kuştan anlayan adam yumurta tıkanmasında küçücük kuşu ve şuan kuş yok .

Onun için Veteriner tanıdığın eğer çok çok güveniyorsan öyle git her veteriner kuşlardan anlamaz sadece parasına bakar.

Kuşunuz kızışmış erkek

Son düzenleme:
Ne olursa olsun kuş çok güzel ve asil bir duruşu var. Eş olursa mutlu olacaktır. Hiçbir zaman uçamasa dahi onu olduğu gibi sev bence. Asla değiştirmeyi filan düşünme derim. Onu mutlu etmek için elinden geleni yaparsan dünyanın en muhteşem kuşunu dahi verseler gözün bu cengaverden başkasını görmez. Umarım tez zamanda egzersizler işe yarar ve uçma yeteneğini kazanır.

Sağlık problemi yoksa en büyük ihtimal kuşunuzda yağlanma vardır.. Yağ yapacak besinleri bir süre vermeyin.. Tüye girmiş kuşunuz.

maşallah kusunuz çok asil duruyor geçmiş olsun bu arada.
öncelıkle kusunuz için biraz büyük kafes alın onu için daha iyi olacaktır. ayrıca kafes dısına gunluk cıkarın genelde aksamları egerkı oyuncagı varsa oyuncagıyla kandırıp ucurmaya calısabılırsınız. yanı denemek lazım. ayrıca kusunuz cıftlesme yasına girmiş.
Ama kuşunuz gerçekten güzelmiş maşallah inşallah uçabılır.

Çok teşekkür ederim inşallah :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:48 -->-> Daha önceki mesaj 00:43 --

Ne olursa olsun kuş çok güzel ve asil bir duruşu var. Eş olursa mutlu olacaktır. Hiçbir zaman uçamasa dahi onu olduğu gibi sev bence. Asla değiştirmeyi filan düşünme derim. Onu mutlu etmek için elinden geleni yaparsan dünyanın en muhteşem kuşunu dahi verseler gözün bu cengaverden başkasını görmez. Umarım tez zamanda egzersizler işe yarar ve uçma yeteneğini kazanır.

çok teşekkür ederim . Kuşum zaten 2 yıldır bizde daha yavruyken gelmişti ve ona çok alıştık vermeye de niyetimiz hiç yok :) sadece acı çekmesini istemediğimiz için veterinere götürdük. Evimizin bir bireyi o :) Uçamasa da değişilmez :)

Çözüm geniş kafes, 2 tünek biri altta diğeri üstte. Zamanla üst tüneğe çıkmak için uçma alıştırması yapacaktır. Bu arada son resim eğer güncel bir fotoğrafsa, kuşunuz tüye girmiş. Bol bol meyve takviyesi yapmanızı öneririm.

Okudum yazdım beyefendi bir veteriner olmadığım için bilmediğim bir şey hakkında yorum yapmaktan kaçindim belki söyledigim bir söz kuşa zarar verir bir şey olur o vebali alamam bu sebeple arkadaşin sadece 2. Sorusuna cevap verdim

Çözüm geniş kafes, 2 tünek biri altta diğeri üstte. Zamanla üst tüneğe çıkmak için uçma alıştırması yapacaktır. Bu arada son resim eğer güncel bir fotoğrafsa, kuşunuz tüye girmiş. Bol bol meyve takviyesi yapmanızı öneririm.

cok tesekkur ederim bu yöntemi deneyeceğim. evt su an tuyde elimizden geldiğince takviyeler yapmaya calisiyoruz :)

Geri