Karadeniz Pet

Yardımm

B

bicere

Guest
Merhaba ben yenı uyeyım kuşu aldığım yerdeki adam dedi ki ızgarayı çıkar ve kuş yerden yesın sızce doğru mu birde kuş gaga kaşıması ıcın koydum kırec gibi şeyı adam çıkart hasta olur dedı ne koymalıyım ???

yavru ise yem kabını yere koy ordan yesin ızgara koyma benımde yavru var ızgarayı cıkardım gaga tasınada gerek yok henuz

Öncelikle aramıza hoşgeldin.Eğer kuşun yavruysa ızgaryı çıkar yerden yem yesin .beyaz kireç gibi olan ise gaga taşı onu çıkarma zararı yok tam tersi faydası var gagasını törpülüyor ve mineral içeriyor.

bı oncekı kusum yemlıgı çıkardımda yemlık delınden kaçatı :/

ben biraz ürküyorum ama elımı sokuyorum seviyorum yem yediriyorum ama su yerini bilmiyor bende suluğun ucunu yere koydum :)

Yavru ise haklı yere dök en azından yemliği bulana kadar. Çıkart ızgarayı fakat dışkısını yememesine dikkat et. Ayrıca bende gaga taşının faydalı bir şey olduğunu düşünmüyorum onun yerine mürekkep balığı kemiğini kafese asabilirsiniz hem faydalı hem gaga taşı görevini görüyor.

Kuş dışkısını yemedikten sonra ızgarayı takmanın anlamı yok. Ayrıca vitamini haftada iki kere verin yeterli olur..

kuş yavrudur ondan demiştir. ızgarayı çıkarın. 1 hafta yere dökün daha sonra ızgarayı takın yemliğe alışır

Geri