petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yardımm

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve bicere tarafından 21 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. bicere

bicere Guest

Merhaba ben yenı uyeyım kuşu aldığım yerdeki adam dedi ki ızgarayı çıkar ve kuş yerden yesın sızce doğru mu birde kuş gaga kaşıması ıcın koydum kırec gibi şeyı adam çıkart hasta olur dedı ne koymalıyım ???

2. jackaltr

jackaltr Guest

yavru ise yem kabını yere koy ordan yesin ızgara koyma benımde yavru var ızgarayı cıkardım gaga tasınada gerek yok henuz

3. Murat KARAYILAN

Murat KARAYILAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Öncelikle aramıza hoşgeldin.Eğer kuşun yavruysa ızgaryı çıkar yerden yem yesin .beyaz kireç gibi olan ise gaga taşı onu çıkarma zararı yok tam tersi faydası var gagasını törpülüyor ve mineral içeriyor.

4. bicere

bicere Guest

bı oncekı kusum yemlıgı çıkardımda yemlık delınden kaçatı :/

5. Murat KARAYILAN

Murat KARAYILAN Active Member

Beğenileri:
    0
    o zaman daha dikkatli olmaya çalışın

6. bicere

bicere Guest

ben biraz ürküyorum ama elımı sokuyorum seviyorum yem yediriyorum ama su yerini bilmiyor bende suluğun ucunu yere koydum :)

7. Sevtap DERİN

Yavru ise haklı yere dök en azından yemliği bulana kadar. Çıkart ızgarayı fakat dışkısını yememesine dikkat et. Ayrıca bende gaga taşının faydalı bir şey olduğunu düşünmüyorum onun yerine mürekkep balığı kemiğini kafese asabilirsiniz hem faydalı hem gaga taşı görevini görüyor.

8. bicere

bicere Guest

vitamin alacam şimdi .

9. ArTemiS

ArTemiS Guest

Kuş dışkısını yemedikten sonra ızgarayı takmanın anlamı yok. Ayrıca vitamini haftada iki kere verin yeterli olur..

10. Mehmet ŞEKER

kuş yavrudur ondan demiştir. ızgarayı çıkarın. 1 hafta yere dökün daha sonra ızgarayı takın yemliğe alışır

11. Mustafa Demir

mehmety ney facesiniz varsa özelden link atarmsınız?

Sayfayı Paylaş