Karadeniz Pet

Yardımmm

• Konbuyu başlatan abdullah2y
  • Başlangıç tarihi
A

abdullah2y

Guest
Uzun Zamandır kuşlarım Çiftleşiyordu ama yumurtlamıyordu.Üretici birine sordum kıçının resmini çektim dişinin yumurta oluşturamadığını kalsiyum eksikliği oldugunu söyle kafeste mürekkep balığı kemiği+tebeşir vb vardı 2 gün önce mama yaptım hala 2 günde bir veriyorum erkek yuvalığın önüne gidiyor dişi sonra yuvalığa giriyor erkek dışarda dişi içerde öpüşüyorlar neden böyle yapıolar ara sırada erkek girio içerde sesler çıkarıo bide dişinin kanatlarında falan düşme yok ??

Şimdi kalsiyum eksikliği sıkıntısı benim dişide de var. 2 dir poposuna yapışan kakasını çekiyorum 2 sinde de tam oluşmamış kabuksuz yumurta çıktı garibimden.
Mama verirken içerisine yumurta kabuğu ve kalamar kemiğini toz hale getirip eklersen bir süre sonra sıkıntı kalmaz.

kalsiyum eksikliğinden ziyade kuşlarda yağlanma varsa döllenme çok zor olur...

kalsiyum eksikliğinden ziyade kuşlarda yağlanma varsa döllenme çok zor olur...

Döllenme farklı kabuksuz yumurta farklı durumlar.Açıklama gereksinimi duydum :) benim kuşlar gayet sağlıklı kalem gibiler fakat kabuksuz yumurta yapıyorlar sebebi de kalsiyum eksikliği

benimkiler yumurtlamıo ama döllenme oluo dişi yumurtlamıo yumurtayı oluşturamıodur dedi

Dediğim gibi kalsiyum takviyesi yap.Kafes tabanında sarı birşeyler var mı? yada gördün mü kakadan daha büyük sarı birşey

Geri