Karadeniz Pet

Yardımmmmm

baytril %5 enjeksiyonluk çözelti tavsiye ediyorum ağzına 1 damla

Eczanelerde bulabilirmiyim bu ilacı ve ne kadar süreyle kullanmalıyım bu konuda da yardımcı olabilirseniz sevinirim Teşekkürler

ilaç veterinerler de veya tarım ilaçları satılan yerlerde satılıyor. Havyan ilacı zaten oralarda bulabilirsiniz. 5 gün boyunca ama günlük 1 damlayı geçmesin etkili bir ilaçtır.

baytril %5 enjeksiyonluk çözelti tavsiye ediyorum ağzına 1 damla

Eczanelerde bulabilirmiyim bu ilacı ve ne kadar süreyle kullanmalıyım bu konuda da yardımcı olabilirseniz sevinirim Teşekkürler

Çağrı arkadaşım baytril çok ağır bir ilaçtır.
Bu tavsiyeyi bilerek mi veriyorsunuz?
Eğer duyduklarınıza veya başınıza gelen bir duruma istinaden veriyorsanız, yanlış bir tavsiye sonucu kuşun ölümüne sebep olabilirsiniz.

En iyisi bir veterinerin görmesidir kuşu.

Evet Baytril ağır bir ilaçtır. Verilecekse bile oranı çok iyi tutturulmalı. Yoksa faydadan çok zarar sağlar. Chevita Chevi-Cet var ama o da tam olarak muhabbet kuşları için değil, güvercinler için. Çok daha fazla seyreltilerek verilebilir.

Kuşun hırıltısı bu gün kesildi ancak çok halsiz ve kabarık duruyo kursağı şişmiş ti hafiften dokundum ağzından köpüklü sıvı geldi kursak sütü gibi herhalde dişi kuş yem yemediği için erkek doyurmuş sanırım bu gün avi astım aldım suyuna koydum erkektende ayırdım kalorifer peteğinin yakınına koydum bakalım nasıl olacak :(

Son düzenleme:
ilaç veterinerler de veya tarım ilaçları satılan yerlerde satılıyor. Havyan ilacı zaten oralarda bulabilirsiniz. 5 gün boyunca ama günlük 1 damlayı geçmesin etkili bir ilaçtır.

Çağrı arkadaşım baytril çok ağır bir ilaçtır.
Bu tavsiyeyi bilerek mi veriyorsunuz?
Eğer duyduklarınıza veya başınıza gelen bir duruma istinaden veriyorsanız, yanlış bir tavsiye sonucu kuşun ölümüne sebep olabilirsiniz.

En iyisi bir veterinerin görmesidir kuşu.

Merhaba üstteki mesajda da ilettiğim gibi etkili olduğunu ve 1 damlayı geçmemesi uyarısında bulundum .