petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

YAŞ CİNSİYET VE IRK NEDİR?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Mesbüş tarafından 31 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. Mesbüş

Mesbüş Member

Beğenileri:
    9
  2. aztec

aztec Active Member

Beğenileri:
    60
    Kuş erkek, 6 aylıktan büyük, bir yıldan küçük bir kuş.

3. Mesbüş

Mesbüş Member

Beğenileri:
    9
    KUŞU MAYISTA ALDIM VE 2 AYLIK CİVARI DEDİLER DEDİKLERİ DOĞRU SAYILIR O ZAMAN PEKİ NE ZAMAN YANINA DİŞİ ATMALIYIM

4. aztec

aztec Active Member

Beğenileri:
    60
    Genelde dokuz aylık olunca ideal denir. Bana göre dokuz aylık olmuştur bu kuş. Ama tabi başkalarının da yorumunu almanı tavsiye ederim.
    Bir de ilk aldığındaki fotoğrafları varsa belki o zamanki yaşı ile birlikte daha sağlıklı bir yorum yapılabilir.

5. Mesbüş

Mesbüş Member

Beğenileri:
    9
    O zamanki fotoğrafları maalesef silindi elimde vardı ama şuan yok ya kuş çok cana yakın aslında hemen yanına dişi atasım var çok pasif kalmasın eş tutsunlar diye hemen yavruluk takmam zaten en az 3 ay yan yana kalmalarını düşünüyorum eş tutarlarsa sorun olucağını çok düşünmüyorum hem iyice kızışmış olurlar sorun olursada ayırırım başka yorum yapıcak olan varsa çok sevinirim teşekkürler :)

6. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    748
    7 aylık civarı gözüküyor şuan için ama cins olarak konuşmak için tünekte orjinal duruşunu görmek lazım kuşun cinsiyeti erkek. Erkek kuşlar 6-7 aylık olduğunda kızışma evresine geçmiş olurlar ve 7-8 aylık bir dişi ile gayet güzel eş tutabilirler. Tabi kuşlarımızın seçici karaktere sahip olduklarını unutmayalım... Görücü işi bazen olmaya biliyor :)

7. Mesbüş

Mesbüş Member

Beğenileri:
    9
    ustam şuan eş atmalıyım yani uygundur dimi hemen yavruluk takmıyıcam yan yanayken iyicene kızışırlar eş tutarlar inşallah,eve geçtiğim zaman kuşun tünekteki remini çekip sizinle paylaşıcam yorumunuz için teşekkür ederim saygılar

Sayfayı Paylaş