Karadeniz Pet

yaş tahmini cinsiyet ve eş durumu

• Konbuyu başlatan nosignal
  • Başlangıç tarihi
N

nosignal

Guest
Arkadaşlar merhaba, forumda yeniyim. İlk önce erkek ingilizi satın aldım, daha sonra kıyamadım yanına yerli bir dişi aldım.3 aydır beraberler. Anlaşmalarında pek problem olmadI,Salmada beraber uçuyorlar.öpüşmem kaşıma vs vs hepsi var. Yuvalıkta taktım dişi girip çıkıyor yuvalığı kemiriyor.Hatta içine bişey atsam alıp dışarı çıkarıyor.Ancak çiftleşme olmadı henüz. Sizce nedendir, yardımcı olursanız sevinirim..

Resim şart ustam..

İçeri girip çıkıyorsa , kemırıyorsa yakındır :) sabırlı olun

resim eklemeyi bilmiyorum ama link koydum umarım açılır

Kızışmış galiba ikisidee ustalara sormak lazım yakındır buyuk ıhtımal yumurta

Ustam dişi bayağı kızışmış görünüyor :) Erkeğin kızışmasına biraz var gibi fakat dişi yuva hazırlığı yapıyorsa yakın inşAllah merak etmeyin :) havucu mamayı nijeri eksik etmeyin :)

kuşçulardan alabilirmiyiz onları. bi tarif verebilirmisiniz:) bide erkek dişiden baya bi ağır sıkıntı olurmu sizce:D

Sıkıntı olacağını pek sanmam ustam :D ama her zaman için cüsse büyüklük olarak erkeğin dişiden büyük olması iyidir. :)

Nijer Tohumu ve Kalamar Kemiği(Mürekkep Balığı Kemiği) bunları hayvan mağazasından bulabilirsiniz. Mamayı da siz yapacaksınız forumda mevcut Bakım Beslenmede Sabit konularda mevcut :)

kuşlarınızı sürekli veya arada bir kafes dışına çıkartıyor musunuz?

her akşam düzenli olarak 2-3 saat salıyorum,bide su var dişi çok cana yakın,çok meraklı. devamlı telefon cerez vs vs ugrasıyo.benle yemek yiyo su içiyo.elimde yıkanıyo. erkek ilk geldiğinde cok soguktu ele gelmesi cok nadirdi. simdi oda dişiyi taklitetmeye basladı yanımıza gelip yemek yemeye basladı bizimle.çok fazla alışkın olması çiftleşmelerine engel olurmu acaba?

Sorun olmayabilir fakat kuşları salmayın artık.

Cihat ustam ben bu kafesten salmama konusunu bir türlü anlamadım.
Bu arkadaş kuşları her gün 2-3 saat bıraktığı halde bakın kuşlar yumurtlama aşamasına gelmişler bunun açıklaması nedir acaba?

Geri