Karadeniz Pet

Yaş tahmini yapabilirmisiniz arkadaşlar?

B

ByCiga

Guest
Ben 1 gün önce muhabbet kuşu aldım petshoptaki adama sorduğumda 1 aylık yavru dedi ama bu forumda yazılanlara göre 3 veya 4 aylıktır diye düşünüyorum sizde bir baksanız işte resmi :
gözlerinin kenarında belli belirsiz bir koyu grilik var ama fazla değil fotoğraftan gözükmüyor söyleyeyim dedim.

tam yakından net bi foto çekmen lazım böyle bişe anlaşılmıyor dostum

yakında olmasıda bişeyi değiştirmezbiraz zor anlaşılır kardeşim.benim kuşları aldığım yere sordum kaç yaşında olduklarını bizde bilmiyoz dediler :)

Muhabbet kuşlarında yaş iki şekilde anlaşılır

1)Baş Çizgileri
Muhabbet kuşlarının hemen hepsinde baş çizgileri olur. Bu baş çizgileri yavrularda kafanın tümünü kaplarken yaş ilerledikçe geriye doğru gider
Not:Lutino albino ve çekinik parçalı muhabbet kuşlarında normal tüy çizgileri olmadığından bu yöntemle yaşları anlaşılmaz

2)GÖZ
Birçok yavru kuşun gözleri siyah olur. Yaş ilerledikçe önce koyu gri iris oluşur. Daha da yaş ilerledikçe gözde beyaz halka oluşmaya başlar. Bu halkanın boyutu yaş ilerledikçe de büyür
Not: Lutino ve albino gibi kırmızı gözlü olan muhabbet kuşlarında göz halkası oluşmaz. Bu kuşlarda kırmızı göz yaş ilerledikçe göz rengi açılır ve pembeye dönüşür

resimde koyayım bekle kardeşim

Peki bir sorum daha var, kuşun 4 aylık olması eğitilmesini zorlaştırır mı?

Arkadaşlar ben buna benzer resimlere baktım kuşumun ceresiyle aynı renkte sayılan bir kuşa dişi demişler sizce bu kuş dişimi?

kuş erkek ve 4 aylık civarı. Satan kişi buna nasıl 1 aylık demiş yav

Bilemiyorum işte :/ Bugün geldi 1 aylık dedi benimde kuşlarla ilgili bir bilgim olmadığı için tamam dedim ama büyük ihtimalle ordaki kuşların çoğu 4aylık falandır çünkü hiç görmedim orda bu kuştan küçük yavrular

3.5-4 aylık bir kus resimlerde hep kabaraık sürekli boyle kabarıkmı duruyor

3 ayı geçmiş eğitebilirsin kuşun çok güzel duruyo iyi bak ona :)

3.5-4 aylık bir kus resimlerde hep kabaraık sürekli boyle kabarıkmı duruyor
Yok hayır genellikle yemekten sonra böyle oluyor belki de uykusu geldiği için gözlerini dinlendiriyordur diye düşünüyorum o çektiğim fotoğraf 2. Gününe ait daha açılmamıştı :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:17 -->-> Daha önceki mesaj 12:12 --

arkadaşlar bir yardım eder misiniz kuşum vahşileşti gagalıyor beni sevebiliyordum eskiden az da olsa kaçıyordu ama şimdi öyle değil 1 ay oldu aldığım yemek falan veriyorum ama gelişme olmuyor gibi... isterseniz şimdiki halinin resmini de koyabilirim ama gerekmez sanırım?

4 aylık civarı olmalı sevimli bir hayvan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:41 -->-> Daha önceki mesaj 21:40 --

büyüdükçe agresifleşirler biraz yavaz yaklaşmalısın ürkütmeden

Geri