petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yaş tahmini yapabilirmisiniz arkadaşlar?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve ByCiga tarafından 26 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. ByCiga
    Gizli

ByCiga Guest

Ben 1 gün önce muhabbet kuşu aldım petshoptaki adama sorduğumda 1 aylık yavru dedi ama bu forumda yazılanlara göre 3 veya 4 aylıktır diye düşünüyorum sizde bir baksanız işte resmi :[​IMG]
    gözlerinin kenarında belli belirsiz bir koyu grilik var ama fazla değil fotoğraftan gözükmüyor söyleyeyim dedim.

2. BARAN
    Gizli

BARAN Guest

tam yakından net bi foto çekmen lazım böyle bişe anlaşılmıyor dostum

3. muratduman
    Gizli

yakında olmasıda bişeyi değiştirmezbiraz zor anlaşılır kardeşim.benim kuşları aldığım yere sordum kaç yaşında olduklarını bizde bilmiyoz dediler :)

4. ByCiga
    Gizli

ByCiga Guest

bunlar yeterli mi? yeni aldığım için fazla yanına yaklaşamıyorum hareketleniyor.

5. muratduman
    Gizli

Muhabbet kuşlarında yaş iki şekilde anlaşılır

1)Baş Çizgileri
    Muhabbet kuşlarının hemen hepsinde baş çizgileri olur. Bu baş çizgileri yavrularda kafanın tümünü kaplarken yaş ilerledikçe geriye doğru gider
    Not:Lutino albino ve çekinik parçalı muhabbet kuşlarında normal tüy çizgileri olmadığından bu yöntemle yaşları anlaşılmaz

2)GÖZ
    Birçok yavru kuşun gözleri siyah olur. Yaş ilerledikçe önce koyu gri iris oluşur. Daha da yaş ilerledikçe gözde beyaz halka oluşmaya başlar. Bu halkanın boyutu yaş ilerledikçe de büyür
    Not: Lutino ve albino gibi kırmızı gözlü olan muhabbet kuşlarında göz halkası oluşmaz. Bu kuşlarda kırmızı göz yaş ilerledikçe göz rengi açılır ve pembeye dönüşür

resimde koyayım bekle kardeşim

6. BARAN
    Gizli

BARAN Guest

Kuşunuz 4 aylık hayırlı olsun :)

7. ByCiga
    Gizli

ByCiga Guest

Tamam sağolun :) iyi forumlar.

8. BARAN
    Gizli

BARAN Guest

Ne demek hocam iyi günler kahvaltı yapacam bende :)

9. ByCiga
    Gizli

ByCiga Guest

Peki bir sorum daha var, kuşun 4 aylık olması eğitilmesini zorlaştırır mı?

10. BARAN
    Gizli

BARAN Guest

Hayır daha yavru kuşun eğite bilirsin kolayca

11. ByCiga
    Gizli

ByCiga Guest

Arkadaşlar ben buna benzer resimlere baktım kuşumun ceresiyle aynı renkte sayılan bir kuşa dişi demişler sizce bu kuş dişimi?

12. dante25

dante25 Member

Beğenileri:
    0
    kuş erkek ve 4 aylık civarı. Satan kişi buna nasıl 1 aylık demiş yav

13. ByCiga
    Gizli

ByCiga Guest

Bilemiyorum işte :/ Bugün geldi 1 aylık dedi benimde kuşlarla ilgili bir bilgim olmadığı için tamam dedim ama büyük ihtimalle ordaki kuşların çoğu 4aylık falandır çünkü hiç görmedim orda bu kuştan küçük yavrular

14. Oguz Kızıl

Oguz Kızıl New Member

Beğenileri:
    0
    3.5-4 aylık bir kus resimlerde hep kabaraık sürekli boyle kabarıkmı duruyor

15. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
  16. ByCiga
    Gizli

ByCiga Guest

Yok hayır genellikle yemekten sonra böyle oluyor belki de uykusu geldiği için gözlerini dinlendiriyordur diye düşünüyorum o çektiğim fotoğraf 2. Gününe ait daha açılmamıştı :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:17 -->-> Daha önceki mesaj 12:12 --

arkadaşlar bir yardım eder misiniz kuşum vahşileşti gagalıyor beni sevebiliyordum eskiden az da olsa kaçıyordu ama şimdi öyle değil 1 ay oldu aldığım yemek falan veriyorum ama gelişme olmuyor gibi... isterseniz şimdiki halinin resmini de koyabilirim ama gerekmez sanırım?

17. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    4 aylık civarı olmalı sevimli bir hayvan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:41 -->-> Daha önceki mesaj 21:40 --

büyüdükçe agresifleşirler biraz yavaz yaklaşmalısın ürkütmeden

Sayfayı Paylaş