Karadeniz Pet

Yaş ve cinsiyet acil lutfen

Bence çereyi bi gün işiginda çeksin bi kaç kez bikaç foto bi daha bakalım derim=) çok emin konuştun. Serdar kardeşin kuşa sadece ikimiz erkek dedik erkek çıktı beni bile şüpeye düşürdün ben osmanlı bu arada eski hesap gitti site değişince=)

Cerede siyahlık olduğunda genelde dişiye dönüyor. Bence de dişi :)
Siyahlık falan Amerikan oyunları [emoji23] [emoji23] şaka bi tarafa da siyahlık olan kuşlarda cinsiyet tayini daha zordur cere oturmadigindan ama bu kuşun keskin cere tonu sadece pencereden bi yerden güneş yansıma yapmış gibi güneşin vurmasını yerde daha sağlıklı fotoyla kesin olarak fikir birliğine varabiliriz [emoji4]

Siyahlık falan Amerikan oyunları [emoji23] [emoji23] şaka bi tarafa da siyahlık olan kuşlarda cinsiyet tayini daha zordur cere oturmadigindan ama bu kuşun keskin cere tonu sadece pencereden bi yerden güneş yansıma yapmış gibi güneşin vurmasını yerde daha sağlıklı fotoyla kesin olarak fikir birliğine varabiliriz [emoji4]
Mudo abi oyle diyorsa :D

Bence çereyi bi gün işiginda çeksin bi kaç kez bikaç foto bi daha bakalım derim=) çok emin konuştun. Serdar kardeşin kuşa sadece ikimiz erkek dedik erkek çıktı beni bile şüpeye düşürdün ben osmanlı bu arada eski hesap gitti site değişince=)
Oooo reis nerelerdesin ya ? Aynen net bi kaç fotoda daha sağlıklı yorum yapılabilir

Beyler cerenin tamamı tek renk pembeyle kaplı.Bu yaştaki bir kuşunun gagasının kahverengi olacağına ihtimal dahi veremiyorum.Kuş erkek yanılmıyorsam.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vala dostum çok bekledim uğraştım eski hesabı alırım diye yöneticilerede yazdım olmadı yeni hesap açtım mecburen=) buralardayım artık=)
Sürekli bi değişim halinde forum galiba bende epeydir uğramiyorum yönetici değişmiş yeni üyeler gelmiş tecrübe kazanmış falan dedim herhalde bi 6 7 ay oldu ugramayalı en son işte serdar kardeşimizin kuşa yorum yapmıştık senle o daha yok [emoji2] tekrar hoşgeldin o zaman foruma diyelim

Beyler cerenin tamamı tek renk pembeyle kaplı.Bu yaştaki bir kuşunun gagasının kahverengi olacağına ihtimal dahi veremiyorum.Kuş erkek yanılmıyorsam.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Çok açık kahve olabiliyor fişi kuşlarda üstadım soradan beyaza dönüyor =) çetrefilli bi iş bu=) kızışmış kuş kahvesi değil tabiki. Bej rengi gibi düşün=)

Sürekli bi değişim halinde forum galiba bende epeydir uğramiyorum yönetici değişmiş yeni üyeler gelmiş tecrübe kazanmış falan dedim herhalde bi 6 7 ay oldu ugramayalı en son işte serdar kardeşimizin kuşa yorum yapmıştık senle o daha yok [emoji2] tekrar hoşgeldin o zaman foruma diyelim
Hoşbuldum dostum sağolasın=)

Yeme yeni düştüğü kesin ama %100 olarak kimse cinsiyet söyleyemez suan ki durumunda ama bana göre erkek olacak gibi

Çok açık kahve olabiliyor fişi kuşlarda üstadım soradan beyaza dönüyor =) çetrefilli bi iş bu=) kızışmış kuş kahvesi değil tabiki. Bej rengi gibi düşün=)
Dediğiniz gibi olabilme ihtimali var ama kuşun gagasını ben mor olarak görüyorum.Eğer öyleyse erkektir ama sizin dediğiniz gibi açık kahve ise dişidir.Sahibi daha iyi teşhis koyar bu durumda [emoji4]

Yarın pro. foto makinasıyla çekeceğim . 2 gün önce hafif maviyken şimdi mora çalıyor cere rengi , bende teşhis koyamadım , satıcı amca erkek demisti, gagası kahverengi bu arada , yarın makinayla fotoğraflarim inşallah

Yarın pro. foto makinasıyla çekeceğim . 2 gün önce hafif maviyken şimdi mora çalıyor cere rengi , bende teşhis koyamadım , satıcı amca erkek demisti, gagası kahverengi bu arada , yarın makinayla fotoğraflarim inşallah
Nasıl yani mavi mi,mor mu,kahverengi mi ?

Cere rengi mora çalıyor , bu sabah baktığımda öyleydi .

Gaganın kemik kısmı kahverengi cerenin alt tarafı

Cere rengi mora çalıyor , bu sabah baktığımda öyleydi .

Gaganın kemik kısmı kahverengi cerenin alt tarafı
Ha benim kastettiğim gaga cereydi zaten [emoji4]
Fotoğrafta da mor gözüküyor.Erkek olduğu konusunda ısrarcıyım.

Yok bu kuş erkek ya kabak gibi ortada

yeni resmi ilk mesaja ekledim ,

hava kapali oldugu icin tam gunes isiginda cekemedim ama bu resim gercek rengini gosteriyor.

yeni resmi ilk mesaja ekledim ,

hava kapali oldugu icin tam gunes isiginda cekemedim ama bu resim gercek rengini gosteriyor.
Mudo abimiz haklı koyu mor cere erkek önceki resimlerde farklı görünüyordu ama bu resim net çıkmış yinede bir kaç aya belli olur

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet, fotoğrafta ciddi fark var. Buna göre ben de erkek diyorum:)

Geri