Karadeniz Pet

Yas ve irk

mab82x

Yeni Üye
Arkadaslar bugun yeni bir kus aldim. Iki hafta önce aldigim erkek kusun yanina koydum.
Nasil gözüküyor, saglikli mi? Irki ve yasi kacdir acaba?

Kafesdeki diger kus ile bir elimden yemek yedi, uc saat once gelmesine ragmen :)

Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:27 -->-> Daha önceki mesaj 22:20 --

Resimlerim kalitesiz diye mi cevap veren olmadi :)

6 ila 8 aylık bir kus göğsünün öne cıkıklığı bana hollanda ırkını hatırlattı

Bana'da alirken büyük gelmisti biraz ama satici 2.5-3 aylik degince güvendim. Ilk gün diger kus ile birlikte elimden yem yemesi iyi isaret mi yoksa gecici birsey midir?

6 ile 8 aylik olmasi alistirmam icin daha cok zaman harcamam ve daha cok sabir göstermem gerekiyor demek oluyor dogru mu?

Peki bu yesili hollanda irki ise, mavisi yerli mi?

Son düzenleme:
Birşey sorabilir miyim ik erkek kuş alıp aynı kafese koymanızın sebebini öğrenebilirmiyim merak ettim de

Erkek 7-8 aylık gibi elinizden yem yedi ise daha önce insana alışkın olduğundandır. Benim de anlamadığım neden 2 erkek kuş aynı kafeste?

Aslinda gecerli bir sebebi veya nedeni yok, öyle denk geldi. Yesili görünce cok sempatik geldigi icin. Ayirmam daha mi iyi olur?

KD5yg6.jpg

tüye gırmış kuş

7-8 aylıktan aşağı değil tüye girmiş çeresi çok koyu kızışmış kuşa benziyor iri kuş hollanda olabilir

Ayırmazsanız dişi bulamadıklarından birbirlerine kur yapmaya başlarlar bir süre sonra:) iki dişi işinizi görür böylece erkek kuşlarınız iyi bir dost olurlar

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
hollanda yerli muhabbet kırığı gibi geldi, şimdilik sessiz durduklarına bakmayın ileride kavga edebilirler sonuçta ustaların dediği gibi büyükse yeşil kuş büyük oldugundan dolayı kavga cıkartabilir, ayrı kafese koyup 1 dişi kuş tutturun o yeşile ayrı odada üretim yapın derim kızışmış bi dişiyle. sizin yavru kuşunuzu da eğitime alıp konuşturmanız daha güzel olabilir

Arkadaslar cok tesekkür ederim verdiginiz bilgiler icin. Evet sanirim iki disi bu isi cözecek

Alırken yaşlarına dikkat edin dişilerin birisi kızışmış yaşı yavru vermeye uygun olsun 7-8 yeşil olan kuşunuz için

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Arkadaslar bu yesil kusum cok tuy dokuyor. Sebebi nedir ve gida takviyesi gerekir mi

Geri