Karadeniz Pet

Yaş ve ırk ?

• Konbuyu başlatan oktay02
  • Başlangıç tarihi
O

oktay02

Guest
Arkadaşlar elimde bir çift iri mubiş var cinsleri nedir sizce kırıkmı bunlar yoksa vasıflımı.
20140410125414.jpg

20140410125435.jpg

20140410125446.jpg

20140410125453.jpg

20140410125502.jpg

7mv8Rl.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
bence kırık değil ama vasıflı konusu biraz karışık ..

en üst resimdeki dişi..en alt resimdeki erkek. yaklaşık 1 yaşında tahminim.

Dostum eş tuttularsa hiç ayırma kuşlar hayet hoş erkek iyice toparlamış dişinin zaten maşallahı var yaş olarakta dişi 1,5 erkeğide sana verdiğim zaman 2-3 aylık civarıydı ona göre yaşını tespit edebilirsin. Satmayı düşünürsende benden aldığın fiyata şuan sadece dişiyi satarsın erkekte kar kalır.

Erkek Jumbo

Dostum eş tuttularsa hiç ayırma kuşlar hayet hoş erkek iyice toparlamış dişinin zaten maşallahı var yaş olarakta dişi 1,5 erkeğide sana verdiğim zaman 2-3 aylık civarıydı ona göre yaşını tespit edebilirsin. Satmayı düşünürsende benden aldığın fiyata şuan sadece dişiyi satarsın erkekte kar kalır.

Ben bunlara 3 gun once cam agacindan genis bi yuvalik yaptim astim erkek cok istekli ama disi pek yanastirmiuo ve yuvaliklada hic ilgilenmedi amacim yavrularini alabilmek ama bakalim insallah disi kizisirsa yavrularini aliriz.

Hocam bi 10 gün dişiyi başka kafese alıp kafesleri yan yana koy istersen daha sonra erkeğin yanına at bu yöntemle yavru alan çokmuş..

Hocam bi 10 gün dişiyi başka kafese alıp kafesleri yan yana koy istersen daha sonra erkeğin yanına at bu yöntemle yavru alan çokmuş..

Cift hane zaten ortadan bolsek disiyide yuvalik tarafindami birakayim normalde diger tarafta duruyo surekli yuvaliga pek yaklasmiyo

Cift hane zaten ortadan bolsek disiyide yuvalik tarafindami birakayim normalde diger tarafta duruyo surekli yuvaliga pek yaklasmiyo

Başına gelecekleri tahmin ediyordur o zaman . :) Bence eğer çiftlerse bu yöntemi denemeyin çünkü ben ayırdım akşamına tekrar birleştirmek zorunda kaldım çünkü vicdanım el vermedi erkek kuşun bağırmasına . O yüzden eğer ayırırsanız erkek kuşu hada olumsuz etkileyebilir bu durum .

Olumsuz etkilenmesi diye bir durum yok. Olur çiftaneyi ortadan bölebilirsin. Hayır erkek yuvalık tarafında kalsın.

Olumsuz etkilenmesi diye bir durum yok. Olur çiftaneyi ortadan bölebilirsin. Hayır erkek yuvalık tarafında kalsın.

Nasıl yok hocam , ben ayırdım kuş az daha ölüyordu . Dayanamadı hatta arasına kumaştan kılıf yaptım 10 kere kurtardım ölmekten . Yine de tecrübenize güveniyorum. :) Kuş sahibi kardeş senin dediğin gibi yapsın olumsuz bir sonuç alırsa benim üstümden vebali kalktı. :D

Bu sabah yuvaliga girmis ilk defa disi kuyrukta asagiya egik duruyor sanirim yumirtlucak talaslari falan eselemis :)
7mv8Rl.jpg

Muhabbet kuşları için zararlı ağaç ve btkileri araştırmıştım içlerinde ÇAMda vardı ben olsam yapmazdım ama ustalar daha iyi bilir

Muhabbet kuşları için zararlı ağaç ve btkileri araştırmıştım içlerinde ÇAMda vardı ben olsam yapmazdım ama ustalar daha iyi bilir

Bilmyrm ama plastikten daha zararli degildir herlde agaci bit barindriyr diye tavsiye eymezler ama ben ilacliyorum agaclari :p

kuşlar güzelmiş maşşallah

Geri