Karadeniz Pet

Yaşı,Cinsi ve Irkı Konusunda bilgi lütfen

• Konbuyu başlatan Okan Özyurt
  • Başlangıç tarihi
O

Okan Özyurt

Guest
merhabalar..fotoğraftaki kuşun yaşı,cinsi ve ırkı konusunda fikirlerinizi alabilirmiyim?(son 3 resimi flashsız çektim)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yavru bir yerli,dişi olma ihtimali var :)

bana erkek 3 aylık gıbıgeldı flaşı kapatıp cekebılırsenız daha sağlıklı bılgıler alırsınız maaşallah cok sevımlı

3 aylık yoktur bu seher abla :)

hadi ya :) yiyecek ekmek çok demekkı daha alp :D

Seher hanım,

2-2,5 aylık yerli yakışıklı bir erkek.(dişi olma ihtimali olsada bence çok düşük bi ihtimal) Maşallah renkleride çok güzel :)

Maşallah renkleri çok güzelmiş.Benim 2 aylık kuşumla sanırım benzer cere renkleri var ve ona üstadlar erkek demişti.

maşaallah...güzel bir erkek...yaklaşık 2 aylık civarı olabilir...sol ayağında bir sorun mu var ? diğer daha bilgili arkadaşlardan da yorum almak lazım...

ayağında bir sorun yok..basması ve kavraması düzgün..biraz araştırma yaptım..cins olarak sarı yüzlü mavi spangle diye geçiyor..20 gün kadar önce aldığımda ceresi pembeydi..şimdi pembe mor arası bir renk aldı..bende erkek olduğunu düşünüyordum..ama yavru olduğundan sizlerinde görüşlerinizi almak istedim..

Son 3 resimde erkek olduğu belli... ama yok yok bu kuşta bi dişilik seziyorum ben ama hadi hayırlısı

Son düzenleme:
hayır ben koyuyorum kimse demiyor bu kesin erkek kesin dişi die, benim kuşta hormonal bozukluk mu var beyaz ve mavi cere rengi

hocam yavru kuşlarda net belli olmayabiliyor , heleki bazı mutasynlarda kuşun yaşı 1, 1.5 olmuş onlarda dahi net anlaşılamaybilyr o zaman kuşun tavrlarndan eş tutarsa eşinden anlaşılyor (sizin kuşunuzda diger arkadaşlarn dedgi gbi çok büyük ihtimal erkek )

Geri