Karadeniz Pet

Yaşı,cinsiyeti ve ırkı nedirki acep :)

Ahmetd

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar muhabbetimi yeni aldım 1 aylık olduğunu ve cinsiyetinin erkek olduğu bilgisini verdi satıcı.Dogrumudur acaba ve hastalık belirtisi varmı sizce?
7P2zLr.jpg
.
D9oZ1y.jpg
.
3P20Zj.jpg
.
WEW5OL.jpg

hayırlı olsun çok tatlı maşallah. bana 1 aydan büyük gibi geldi ama yavru yani.

Teşekkür ederim bende öyle düşünüyorum.yalnız kırılmamış yemi bütün bütün yiyor sanki fazla kabuk çıkartmıyor kırılmış yem almayı düşünüyorum doğru olurum sizce ?

Son düzenleme:
kırılmış yemleri pek önermiyorlar. açıkta kaldıgı için mikrop tutmaya müsait. sen yere de biraz yem koy yemlik haricinde . kuş yeni oldugu için fazla yem yemiyebiliyor. kabuk olup olmadığına bak. eğer bi tane bile kabuk varsa korkma yer o :)

kırılmış yemleri pek önermiyorlar. açıkta kaldıgı için mikrop tutmaya müsait. sen yere de biraz yem koy yemlik haricinde . kuş yeni oldugu için fazla yem yemiyebiliyor. kabuk olup olmadığına bak. eğer bi tane bile kabuk varsa korkma yer o :)

Evet kabuk var bikaçtane ayrı yemliğe koyup yere bırakacam dediğiniz gibi çok teşekkürler bilgi için hayırlı günler...

yok yemliğe koymadan tabana serpiştir ben öyle yapmştım 5 6 gün oldu ben de alalı. sonradan yemlikten yemeye alışıyor zaten. tüneğin altına koyma yanlız üstüne pislemesin. bide kuşun tüyleri dağınık gibi duruyor. eğer avuçluyosan yapma sakın kuşlar hiç sevmez avuçlanmayı :)

yok yemliğe koymadan tabana serpiştir ben öyle yapmştım 5 6 gün oldu ben de alalı. sonradan yemlikten yemeye alışıyor zaten. tüneğin altına koyma yanlız üstüne pislemesin. bide kuşun tüyleri dağınık gibi duruyor. eğer avuçluyosan yapma sakın kuşlar hiç sevmez avuçlanmayı :)

Tamam dediğin gibi serpiştirdim şimdi.Avuçlamaya gelince Yok abi daha elimi bile sürmedim aldığımda eksikti tüyleri satıcı yavru olduğu için eksik dedi kafası hafif kel :) bende 2 gün önce almıştım tüyleri çıkar değilmi öyle yolunmuş gibi duruyorda :)

yavruluğundan oldugunu sanmıyorum ama çıkar merak etme :) kuşu eline alıştırmadan dışarı salma bi yere çarpıp sakatlanabilir. fırsat buldukça yanına git ismini söyle kuşunun. 5 6 günde benimki mırıldanmaya başladı. çok sakin ve hafif bir ses tonuyla yaklaş. bi kaç güne alışır sana.

Daha isim bulamadım inan çapkın koymayı düşünüyorum önceki sultanımın adıydı bugün saldım dışarıya sürekli duvara çarptı ve dip köşeye düştü sonra uçmaya cesaret edemedi yerde yürüdü hep birazdaha alışmalı odaya elime kafeste gelmişti ama dışarda hiç gelmiyor çok erken sanırım daha

evet çok erken hem de. Ne seni tanıyor ne odayı . zaman tanı ona sana ve çevresine alışması için

Evet öyle yapacagım birkaç gün alıştıktan sonra salacağım teşekkürler ilginiz için

Yavru yerli ve erkek Güle güle besleyin

Yavru erkek 2 aylık falan Avisol B takviyesi yap suyuna

bende kuşu alalı 3 hafta oldu ilk zamanlar elime gelmiyor diyordum simdi ben eve geldiğim de kafeste durmuyor çıkmak için sürekli kanat çırpıyor kapıyı açıncada direk üstüme geliyor hiç inmiyor bilgisayar açınca bile benimle beraber klavyeyi ve fareyi kullanıyor ah bide klavyenin üstüne yapmasa :D

bende kuşu alalı 3 hafta oldu ilk zamanlar elime gelmiyor diyordum simdi ben eve geldiğim de kafeste durmuyor çıkmak için sürekli kanat çırpıyor kapıyı açıncada direk üstüme geliyor hiç inmiyor bilgisayar açınca bile benimle beraber klavyeyi ve fareyi kullanıyor ah bide klavyenin üstüne yapmasa :D

Ne güzel :) Yakında konuşur da.Çalışmalara başlayın bence.
Fazla teknoloji hastası olmasın :)

Ne güzel :) Yakında konuşur da.Çalışmalara başlayın bence.
Fazla teknoloji hastası olmasın :)

fazla teknoloji hastası ya mesaj yazarken bile oda basıyor tuşlara elime alarak alıştırdıgım için elime alıp başka tarafa koyamıyorum elime aldıgım gibi elimde sabit kalıyor :D

Geri