petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yaşı cinsiyeti ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Muhammed Hamza Acar tarafından 30 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Emin YÜKSEL

Emin YÜKSEL New Member

Beğenileri:
    0
    dişi kuş.. çiftleşmiyormu kuşlarınız yenimi aldınız ? dişinin kuluçka zamanı gelmiş

2. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    abi daha kuşu yeni aldık diğer kuşu değiştirdik anlaşamadılar ama daha yavru gibi kuluçka zamanı nasıl anladın ?

3. Oguz Kızıl

Oguz Kızıl New Member

Beğenileri:
    0
    9-10 aylık bir dişi burnu kahverengiye donmus kızgınlık donemimde rahatsız etmeyın kuslarınızı

4. Sinan ÇELİK

Dişi kuş kızışmaya başlamış yaşıda tahminimce 6 - 7 aylık var

5. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    diğer kuşu geri gönderdik bunu aldık diğer kuşla ilgileniyodu ama buna pek bakmıyor ?

6. Emin YÜKSEL

Emin YÜKSEL New Member

Beğenileri:
    0
    eş tutma olayı biraz sıkıntılı bi durum artık kuşların seçiciliği diyelim.inşallah tutar seninkiler.

7. Sinan ÇELİK

Kuş yerli biraz zaman tanaırsan kuşlara alışırlar diye düşünüyorum ( Biraz zamandan kastım 1 hafta değil 1 ay gibi bir zamandır )

8. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    salı günü eş aldık onunla ilgileniyodu hep ama dişi hiç yaklaştırmadı yanına tüneğe bile konamadı bizimki bizde değiştirdik inş özlemez diğerini :)

9. Emin YÜKSEL

Emin YÜKSEL New Member

Beğenileri:
    0
    genelde dişiler sıkıntı çıkartıyor eş beğenmiyorlar aynı durumu yaşadım bende değiştirdim..eğer sert kavga dövüş varsa dişi beğenmemiştir erkeği.yine biraz zamanla gözlemle birden yaklaşma olmaz kafese gelen yeni kuş küser ortama alışması lazım...

10. mc.axu

mc.axu New Member

Beğenileri:
    0
    ceresi kahverengine dönmeye başlamıs 7 aylık civarı bir kuş , bence tam kızgınlık çağında değil biraz zaman tanıyın çiftlere :) hayırlısı olur sonunda inşallah

11. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    bu kuş fazla saldırmıyo sorun yok şuan yan yanalar ama öpüşmüyolar beklicez artık olana kadar bu arada kızgınlaşmış dediniz yuvalık takalım mı ? veya ne kadar zama sonra takalım ?

12. Emin YÜKSEL

Emin YÜKSEL New Member

Beğenileri:
    0
    bir zamanlar kuşçuya gittiğimde cere renkleri dişinin kahve rengine dönmesi kızgınlık ve kuluçka zamanını geldiği anlamınamı geliyor diye sordum kuşçu hayır öyle birşey yok dedi..

neyse zaman geçti benim dişinin gaga cere renginin açık kahveye dönmeye başladığını gördüm
    saldırganlaştı ve yumurtalar geldi..yani kuşçu, kuşçu olmuş ama tecrübe edinememiş.

13. Yağız ERDİK

dİŞİ . vE 1 yaşında . :)

14. anıl deniz yılmaz

eğer erkek isterse 2-3 haftaya eş tutarlar yuvalık için de eş tuttuktan sonra takarsan daha sağlıklı olur bırak dişi ortama alışsın erkeğine alışsın gerisi gelir :)

15. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    inşallah kardeşim :)

16. YASİN AY

YASİN AY Guest

gagası oldukça uzun gibi

Sayfayı Paylaş