Karadeniz Pet

yaşı cinsiyeti ?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 6768
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 6768

Guest

dişi kuş.. çiftleşmiyormu kuşlarınız yenimi aldınız ? dişinin kuluçka zamanı gelmiş

9-10 aylık bir dişi burnu kahverengiye donmus kızgınlık donemimde rahatsız etmeyın kuslarınızı

Dişi kuş kızışmaya başlamış yaşıda tahminimce 6 - 7 aylık var

eş tutma olayı biraz sıkıntılı bi durum artık kuşların seçiciliği diyelim.inşallah tutar seninkiler.

Kuş yerli biraz zaman tanaırsan kuşlara alışırlar diye düşünüyorum ( Biraz zamandan kastım 1 hafta değil 1 ay gibi bir zamandır )

eş tutma olayı biraz sıkıntılı bi durum artık kuşların seçiciliği diyelim.inşallah tutar seninkiler.

salı günü eş aldık onunla ilgileniyodu hep ama dişi hiç yaklaştırmadı yanına tüneğe bile konamadı bizimki bizde değiştirdik inş özlemez diğerini :)

genelde dişiler sıkıntı çıkartıyor eş beğenmiyorlar aynı durumu yaşadım bende değiştirdim..eğer sert kavga dövüş varsa dişi beğenmemiştir erkeği.yine biraz zamanla gözlemle birden yaklaşma olmaz kafese gelen yeni kuş küser ortama alışması lazım...

ceresi kahverengine dönmeye başlamıs 7 aylık civarı bir kuş , bence tam kızgınlık çağında değil biraz zaman tanıyın çiftlere :) hayırlısı olur sonunda inşallah

genelde dişiler sıkıntı çıkartıyor eş beğenmiyorlar aynı durumu yaşadım bende değiştirdim..eğer sert kavga dövüş varsa dişi beğenmemiştir erkeği.yine biraz zamanla gözlemle birden yaklaşma olmaz kafese gelen yeni kuş küser ortama alışması lazım...

bu kuş fazla saldırmıyo sorun yok şuan yan yanalar ama öpüşmüyolar beklicez artık olana kadar bu arada kızgınlaşmış dediniz yuvalık takalım mı ? veya ne kadar zama sonra takalım ?

bir zamanlar kuşçuya gittiğimde cere renkleri dişinin kahve rengine dönmesi kızgınlık ve kuluçka zamanını geldiği anlamınamı geliyor diye sordum kuşçu hayır öyle birşey yok dedi..

neyse zaman geçti benim dişinin gaga cere renginin açık kahveye dönmeye başladığını gördüm
saldırganlaştı ve yumurtalar geldi..yani kuşçu, kuşçu olmuş ama tecrübe edinememiş.

bu kuş fazla saldırmıyo sorun yok şuan yan yanalar ama öpüşmüyolar beklicez artık olana kadar bu arada kızgınlaşmış dediniz yuvalık takalım mı ? veya ne kadar zama sonra takalım ?
eğer erkek isterse 2-3 haftaya eş tutarlar yuvalık için de eş tuttuktan sonra takarsan daha sağlıklı olur bırak dişi ortama alışsın erkeğine alışsın gerisi gelir :)

Geri