petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yaşı, ırkı, cinsiyeti ve bazı konular lütfen yardim :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Faruk ÇELEN tarafından 27 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. Faruk ÇELEN

Faruk ÇELEN New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaslar kusumun yasi cinsiyeti ve irki nedir ? Birde sizce konusturabilirmiyim bu kusu yorumlarinizi merak ediyorum

2. Barkın Akdal

Beğenileri:
    0
    Yetişkin Dişi.Konuşmaz bıu saatten sonra.

3. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    kesinlikle erkek kuş.ilk tuyunu tamamlamış tahmını 5 7 aylık cıvarı.

4. Doğukan Hazar

Doğukan Hazar Well-Known Member

Beğenileri:
    113
    Bu kus yuzde milyon erkek. Ya bos beles yorum yapip insanlarin hevesini kirmayin.

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Yerli erkek 4-5 aylık var.
    Çok çalışırsan konuşur.
    Keşke daha ufaktan alıp başlasaydın.

6. Faruk ÇELEN

Faruk ÇELEN New Member

Beğenileri:
    0
    2 ay oldu alalı ama konusmadı hala o yüzden merak ettim dişi falan mı acaba diye :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:09 -->-> Daha önceki mesaj 20:08 --

ilk tüyünü tamamladığını nereden anladınız ben daha amatörüm de merak ettim :) gerçekten de bayadır sürekli tüy döküyor kafesi tüy dolu

7. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    yavru kuşlar genel olarak kuşa ve sıcaklıga göre farklılıklar göstersede genelde ilk 3 en geç 7 aylıkken ilk tuyune girerler.istisnalar kaideyi bozmaz.suan yavrularımdan 1 tanesı 2 aylık ve ilk tuyune girdi.ilk tuyune girmeyen kusun kafasındakı çizgili tuylerı cereye kadar uzanır tabi buda renk mutasyonuna göre degişir.vucutlarındaki ana renk ne ise (sarı yada beyaz) kafalarındaki o çizgiler ilk tuyden sonra yok olur ana rengine gönmeye başlar tıpkı sızın kusunuzdakı gıbı dikkat ettıysenız kuşu yenı aldıgınızda kafası çızgılıydi :) bu esnada cere renklerıde yavaş yavaş dönmeye başlar
    yavru erkek kuşların ceresi pembe yada lila olur kuş buyudukce bu pembe renk mavıye dönmeye başlar sizin kuşunuzunda cere rengi tam maviye dönme aşamasında.bu aşamaya genelde ılk tuyden sonra başlar tabi kusuna göre buda değişir.bende bunlara bakarak kuşun tuyde oldugunu anladım fakat hala tuy dokuyrsa ılk tuyu tamamlayamamış resimlerden ancak bukadar belli oluyor :) bu aşamada kuşa 4 aylık dıyende olur 8 aylık dıyende olur gözlerdeki irise bakıp yorum yapanlarda yanılabılır cunku gercekten her kuşta ay ay olsada farklılıklar gosterebılıyor iris olayıda.konusmamıssa kusunuz hala sızın ılgınız ve sevgınız yetersız daha cok zaman gecırırsenız olacaktır.ne kadar ilgi okdar = okadar eğitimli kuş maşallah kusunuza gule gule besleyın

#7 Berkay ERDİNC, 27 Ağustos 2015
    Son düzenleme: 27 Ağustos 2015

Sayfayı Paylaş