Karadeniz Pet

Yaşı konusunda yardım eder misiniz?

SibelAtam

Meraklı Üye
Myq226.jpg

Dün erkek kuşumun yanına dişi diye aldığım kuşun iki ay sonra cere rengi değişerek erkek çıkması sonucu her iki kuşumu da alıp petshopa gittim. amacım sonradan erkek çıkan kuşun yanına eş seçtirerek dişi almaktı. diğer kuşumk 7 yaşında olduğu için yalnız bırakmaya karar vermiştim. bir dişi aldık. sonra çıkacakken, bir köşede duran bir kuş dikkatimi çekti. sordum, onu satamıyorum, çünkü tek ayağında parmakları yok, sakat dedi kuşçu. o da dişiydi. baktım ki tünekte dans ediyor, tek ayağıyla asılıp taklalar atıyor, son derece neşeli ve insanlardan kaçmıyor, cana yakın. ne kadar bu dedim, onu kimseye satmıyorum, gereğince bakılamayabilir. ama sen alacaksan, bedelsiz veririm dedi. tamam dedim aldım, 7 yaşındaki erkeğin yanına koydum. şimdiye kadar tanıdığım en tatlı kuş diyebilirim. inanılmaz cana yakın, eğitime bile gerek yok, kendiliğinden yakınlaşıyor. onu bulup sahiplendiğim içinn çok mutluyum, sizlerle de paylaşmak istedim. ancak yaşı konusunda hiç bilgim yok. rica etsem bakar mısınız? 8 aylıktan büyük gibi geldi bana ama...

Maşallah çok güzel kuş,onu almakla çok iyi yapmışsınız,iyi bir yuvası olmuş onun da.Bence de 8 aylık civarı.

ırkı hakkında bilgisi olan var mı? bana sanki biraz ortaya karışık bir şey gibi geldi ama :D

Son düzenleme:
Güzel dişi yaşında değil ama iyiki sahiplenmissiniz Güle güle besleyin

teşekkür ederim. erkekle birbirlerine biraz ilgisizler, ama en azından henüz hiç kavga olmadı. erkek yanına gittiğinde gaga vurmuyor, memnuniyetle ilgisini kabul ediyor. belki yavru bile alırız, belli mi olur? :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:17 -->-> Daha önceki mesaj 15:36 --

WEvEmE.jpg

Arkadaşlar iki ay önce sizinle paylaştığım yeni dişimin ilk kuluçkasının ilk yavrusu doğdu. Allah'a çok şükür, yavrunun ayağı var. bu konuda çok endişeleniyordum. o kadar sevinçliyim ki, sizinle paylaşmak istedim. :)

Maşallah :)

maaşallah annesi kadar güzel, ömürleri uzun olur inşallah sabredip güzel sonuçlar almak çok heyecan verici :D güle güle büyütürsünüz inş.

Çok teşekkür ederim :) ilk kuluçkası diye herhalde 3 yumurta yaptı değil mi? dişi yaklaşık 10 aylık şu anda. Ayrıca yumurtalardan biri boş gibi de geldi bana. ama çok iyi bir anne. yavrunun hiç gıkı çıkmıyor. endişelenip arkadan açıp bakıyorum, kursağı tıka basa dolu, uyuyor. bunu görünce seviniyor insan. ayrıca erkek de sürekli dişiyle beraber yuvanın içinde. erkek çıkıp yemek yiyip geri giriyor. sanırım yuvanın içinde besliyor dişiyi. o da 7 yıl sonra buldumcuk oldu, herhalde o yüzden :D önceleri endişelendim yumurtalara yavruya zarar mı verecek diye ama, baktım o da yumurtaların üzerinde yatıyor. şaşkınlık veren bir durum, siz böyle bir şey yaşadınız mı bilmiyorum, bana çok ilginç geldi açıkçası.

Kuşn Başka Resmi Olsaymiş Aslında Yerli Gibide Çek Gibide

Geri