Karadeniz Pet

yaşı ve ırkı hakkında yorum yaparmısınız?

• Konbuyu başlatan Doğan
  • Başlangıç tarihi
D

Doğan

Guest
Arkadaşlar merhaba ben ilk defa muhabbet kuşu aldım da size bi kaç sorum olacak ilgilenirseniz sevinirim. Aklıma takılan sorular şunlar;
1-Sizce bu kuş sizce kaç aylıktır?
2-Irkı, cinsi, türü vs. varmıdır varsa nedir?
3-Kuyruk tüylerinde düzensizlik var bu bi hastalık belirtisimidir?
4-Kaliteli yem, kraker, trixie gaga taşı, kum ve vitamin aldım, vitamini haftada 1 suyuna 15-20 damla damlatmayı, kumuda ayrı bir yemlikte sürekli bulundurmayı düşünüyorum uygunmudur başka bişeyler ilave etmelimiyim?
5-Son olarak kuş çok ürkek ilgilendiğim halde 1 hafta oldu hala elimden kaçıyor. Kimileri sabret devam et diyor, kimileri kafesten çıkar o senin yanına gelir kendiliğinden diyor, kimileri de aç bırak elinden yem yedir diyor sizce ne yapmalıyım?

sdlk7.jpg

sdllz.jpg

sdlnp.jpg

Kuşun yetişkin bir dişi sağlıklı görünüyor o kuyruğundaki tüy bozulmuş sorun değil düşünce yenisi düzgün çıkar vahşiyse sana alışması zor çünkü yetişkin hemde dişi erkek olsaydı çabuk alışırdı uğraşırsan baya bi zaman sonra alışır vitamini sürekli damlatma suyuna ayda 2 sefer damlatsan yeterli

Teşekkür ederim kenan bey bu arada resimde pel belli olmuyor ama kuşun ceresi aslında açık mavi renkte ben bu yüzden erkek olduğu kanısına varmıştım :)

Tek ceresinin bi kaç resmini çek diyecem ama yine dişi çıkacak hiç yorulma :)

Kraker bulundurmayın kimyasal.Kuş dişi bana yerli gibi geldi yaşıda 8-9 aylık kuşun kuyruğu sorun değil bulunduğu tünekte kuyruk uzarken kafesin telleri engellemiş o yüzden.Kuşu elinize almayın yani avuçlamayın nefret eder onun yerine parmağınızı uzatın elinize çıksın ya da kafesin kapısını açın o ortama alışsın..

kuş çok kaçtığı için telefonla çekmek zor ama fotoğraf makinesiyle bikaç poz yakalayabildim belki erkek çıkar ümidiyle :)
sdp7m.jpg

sdp9f.jpg

aslında ucuz krakerlerin kimyasal olduğunu duyunca versele lega diye bi markanınkini almıştım sizce bütün markalar mı zararlı ?

İlla yedirmek istiyorsanız bir çubuğa az miktarda bal sürüp kendiniz yapabilirsiniz...

Dişi olması mesele değil de bi de dişi kuş ismi bulmak lazım erkeğini bulana kadar canım çıkmıştı zaten :D

Kesin dişi hatta kızışmaya başlamış

Cilveli güzel ama bu kadar çekingen bi kuş olsa olsa nazlı olur heralde :)
Ya bu arada kafese aynalı oyuncaklardan koysam elime alışması daha mı uzun sürer?

Geri