petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yatay geçiş düşünüyorum okulu birakabilirim yardim?

Konusu 'Havadan Sudan' forumundadır ve Fıstık ile limon tarafından 12 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Fıstık ile limon

Beğenileri:
    0
    Ailevi nedenlerden dolayi yatay gecis yapmaliyim yoksa okulu birakabilirim?
    1.sinif bilgisayar programciligi okuyorum 2 yillik hakkimi kullaniyorum.
    Ilk donem sonu olmadi sene sonu gecis hakkim var mi?
    OZel vey devlet fark etmez.
    Alttan dersim yok ama olabilir.
    Ozeller alttan derse dikkat eder mi?

2. Ferdi NAMLI

Beğenileri:
    1
    Merhaba, yatay geçiş yapman için belirli prosedürler mevcut. Öncelikle belli bir ortalamaya sahip olman gerekiyor. Ayrıca geçeceğin okul bunu kabul etmeli ki alttan dersi var ise sıkıntılı olabilir. En önemlisi aslında şu; eski okulunda aldığın derslerin kredi sisteminde muaf edileceği için geçeceğin okulda sıkıntılar yaşayabilirsin ve aldığın dersleri tekrar almak zorunda kalabilirsin hatta dönem belki de yıl uzatabilirsin. Bunlara dikkat edip hatta sitesinden kontrol edip kararını ver. Eğer başka seçeneğin kalmadıysa Allah yardımcın olsun. Başarılar.

3. Fıstık ile limon

Beğenileri:
    0
    Korktugum bi ders var kalabilirimde kalmayabilirimde.
    İlk dönem sonu gecis hakkım var mı?
    Alttan dersim olsa burdada okulum uzar okulun uzamasi sıkıntı değil. İstanbul veya kocaeli istiyorum biliyorum puanlari yuksek olmadi istanbulda özele giderim.

4. Ferdi NAMLI

Beğenileri:
    1
    Özel okullarda nasıl olur bilmiyorum. Ama dönmek zorundaysan özele de gidebilirsin. Söylediğim gibi bunlar okulların mevzuatına bağlı. Geçmeyi düşündüğün okulun mevzuatına bak oradan öğrenirsin. Kafana takıldığı yer yada anlamadığın kısmı gerekirse ara açıklama yapsınlar sana. Ama dediğim gibi alttan ders olması sıkıntı olabilir.

5. Fıstık ile limon

Beğenileri:
    0
    Cok sagolun peki ilk donem sonu gecis varmi
    Bide merkezi taban puaniyla gecisle var onla gecis yapsam tekrar baştan mı baslarim.

6. Ferdi NAMLI

Beğenileri:
    1
    İlk dönem bitimde de geçişler oluyor diye biliyorum yapabilirsin ama tabi ki bu bilgiyi teyit et. Diğeri için kesin bir bilgiye sahip değilim yanlış bilgilendirmek istemem.

7. Fıstık ile limon

Beğenileri:
    0

8. Ferdi NAMLI

Beğenileri:
    1

9. guray

guray New Member

Beğenileri:
    0
    merkezi taban puan ile geçiş yaptığında aldığın derslerden muaf oluyorsun , eğer gittiğin üniversitede karşılığı var ise. Ancak sana tavsiyem bir şekilde 2 yıllığı iyi bir ortalama ile bitirip dgs ile özele veya devlete mühendis olarak geçmen. 2 yıllık okuyanlar için dgs çok değerli bir fırsat okul değiştirip riske atma bence kendini

#9 guray, 12 Ekim 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 12 Ekim 2015
  10. Fıstık ile limon

Beğenileri:
    0

Sayfayı Paylaş