Karadeniz Pet

Yavru alamama sorunu

Pasa89

Meraklı Üye
Irk ve ureme hakkinda bilgi lütfen!

Gecen sene Mart ayinin 26sinda bir çift kus aldim. 2 Nisanda ilk yumurtasını yapti. 7 yumurtadan 4 tane cikti 4 tanesi büyüdü. Aldigim kisi senede 5 batin yavru veriyor senede demisti 2 Nisandan beri yumurta yuzu gormedim. Mamalar meyve sebze diyetleri kizistirici ilaclar aklıma gelen her seyi denedim disi gayet kizgin kur yapiyor ama erkek hep basim agiriyor modunda. En son baska ese atmayi denedim icim el vermedi cok sadik ciftler. Yardimci olursaniz sevinirim yapilabilecek bir sey var mi yoksa ayirip baska erkekle basgoz edeyim mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:58 -->-> Daha önceki mesaj 18:54 --

20160202 121329 - Hızlı Resim
20160202 121341 - Hızlı Resim
20160202 121343 - Hızlı Resim
20160202 121344 - Hızlı Resim
Ve irki hakkinda bilgi verir misiniz?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:56 -->-> Daha önceki mesaj 18:58 --

Güncel konu yardim ederseniz seviriz

Son düzenleme:
Dişi kuşun yuvalıkla ilgisi nasıl hiç kafes degiştirdin mi bence muhtemelen yerlerini sevmemişlerdir.

Yavrulari kafesten almadan muhtesem bir kur ilgi vardi. Erkekte de diside de. Sonra yavas yavaş söndü. Degismedi ama yine belki sevmemislerdir diye yerlerini değiştirdim sonuç ayni kaldi. Ayrica Fotodaki kusun irki hakkinda bilginiz var mi? Yaglanma ya da yaşlılık olabilir mi? Genc sanıyordum ama

Son düzenleme:
Kuşun ırkı jumbo show umarım en kısa zaman yavru alırsın.

Cok tesekkur ederim sende insallah

Erkek, mavi spangle kuşta yağlanma var.
kuş show ya da jumbo değil, piyasa tabiri ile hollanda irki.
Dişi ile erkeği ayırın, suluguna 3-4 damla limon damlatin sulugu
her gün değiştirin. Yaglanmaya faydasi gelir, birde uçurun.
20 gün sonra erkek ile dişiyi erkeğin kafesinde birlestirin.
Ayrıca şu söylem de yanlıştır yilda 5 kuluçka yatar.
5 sağlıklı kulucka 2,5 ay×5 olurki yili tamamlar.
öyle kuluckada calistirilan kustan hayir gelmez. Erkek ya da dişi si
kesin ölür. Yavrular küçük gelir, sonucta makina değil bu..

Zaman ayirip degerli tecrubelerinizi paylaştığınız icin tesekkur ederim. Fazla yavru alimi ile ilgili olan duruma ben de karsiyim ki zaten ben ticarete dokmuyorum isi. Limon karisimini deneyecem ama ucma konusunda hantaliz cok denedim bir yere tunuyor duruyor ucarabildigi yarim metre yukseklik 5 6 m ileri. Insallah bu defa eski canliligina kavusur saglikli yavrular verir

Gokhan bey zaman ayirdiginiz icin tesekkur ederim kirik tabirinizi acar misiniz? Neyin hangi cinslerin kırığı?

Gokhan bey zaman ayirdiginiz icin tesekkur ederim kirik tabirinizi acar misiniz? Neyin hangi cinslerin kırığı?
Rica ederim. Cinsleri farklı türlerden olan iki kuşun çiftleşmesinden kırık kuşlar oluşur. Çek-Yerli, Çek-Jumbo gibi. Bana jumbo kırığı gibi geldi.