petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavru alıncak kuş salınır mı?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Umut Aydın tarafından 20 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Umut Aydın

Umut Aydın New Member

Beğenileri:
    0
    Yumurtalar Yolda mı ? ACİL

Arkadaşlar dün ilk defa çift muhabbet kuşlarımdan erkeği kafesten çıkardım uçuştu Oray'a buraya kondu dişide çıkar çıkmaz ilk defa omuzumdaki kondu erkekte geldi ondan sonra :) sonra ikiside kafeslerin üzerine çıktı. Dişi ballı kraker seviyor diye bir parça koparıp avucuma koydum sonra avucuma çıkıp yedi elimlede yedireniliyorum. O sırada erkek dişinin arkasına geçip kuyruğunu ısırıyor kıskanıyor mu acaba ? Bir de dişi erkeğe göre dağa sakin ve benden korkmuyor erkek korkak kaçmaya çalışıyor alışır mı sizce BİR DE Bİ ARKADAŞIM KAFESTEN ÇIKARIP UÇURURSAN YAVRU ALAMAZSIN DEDİ DOĞRUMU?? Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar....:confused:

#1 Umut Aydın, 20 Ekim 2015
    Son düzenleme: 21 Ekim 2015
  2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Hedefte yavru almak varsa ve kuşlar damızlık olmuşlarsa, yuvalık takılıysa kuşları salmamak daha doğru. Alıştırma amaçlıysa kuşlar, bu şefkat ve sevgi neticesini alacağından eminim.

#2 Levent ACAR, 20 Ekim 2015
    Son düzenleme: 20 Ekim 2015
  3. Umut Aydın

Umut Aydın New Member

Beğenileri:
    0
    Evet alıştırmak için çıkartım nasıl uçuyorlar görmek istedim. Ara ara çıkarsam porblem olmaz sanırım

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  5. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    yuvalık takılı olmadığı sürece salmakta sakınca yok. neticede eğer salma tipi mekanlarınız yoksa kuşlarınızı dinlendirmek için yuvalığı çıkartmanız gerekecek. çıkarttığınız zamanlarda kuşlarınızın uçmasına izin verip, yuvalık takılı olduğu zamanlarda kafeslerinde tutabilirsiniz.

6. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    Ben her halükarda kuşların uçurulması gerektiğini düşünüyorum.

7. Mert Kalemci

Beğenileri:
    0
    Ben olsam bu evcil kuşları hergün uçurur, öper, onlarla konuşurum.
    Elimden geldiğince mutlu olmalarını sağlamaya çalışırım.
    Yavru verirlerse ne ala vermezlerse de canları sağolsun.
    Yaşasın özgürlük..:):):)

8. Umut Aydın

Umut Aydın New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar merhaba bugun akşam üzeri. Erkek kuş yuvaya girdi sonra dişi yuvalıgın oraya gitti ve içeri girmeye çalıştı erkek bırakmadı. Daha sonrasında erkek dışarı çıktı ve dişi hemen içeri atladı son 25 dk dişi hiç dışarı çıkmadı 5 ila 10 dk ara ile erkek yuvadan çıkıyor yem yiyor tekrar içeri giriyor Bunlar Çiftleşme işaretlerimi ? yoksa İş tamam yumurtlama işlemine mi geçildi ???

9. umutlu27

umutlu27 New Member

Beğenileri:
    0

çiftleştiklerini gördüyseniz olabilir

10. Umut Aydın

Umut Aydın New Member

Beğenileri:
    0
    sabah 8 aksam 7 evde yokum o yüzden göremedim çifleştiklerini ama sürekli yan yanalar hiç ayrı durmuyorlar kafeste yapışık ikiz gibiler dişi neredeyse erkek oraya gidiyor veya erkek neredeyse dişi oraya gidiyor :)

Sayfayı Paylaş