Karadeniz Pet

Yavru alıncak kuş salınır mı?

Umut Aydın

Yeni Üye
Yumurtalar Yolda mı ? ACİL

Arkadaşlar dün ilk defa çift muhabbet kuşlarımdan erkeği kafesten çıkardım uçuştu Oray'a buraya kondu dişide çıkar çıkmaz ilk defa omuzumdaki kondu erkekte geldi ondan sonra :) sonra ikiside kafeslerin üzerine çıktı. Dişi ballı kraker seviyor diye bir parça koparıp avucuma koydum sonra avucuma çıkıp yedi elimlede yedireniliyorum. O sırada erkek dişinin arkasına geçip kuyruğunu ısırıyor kıskanıyor mu acaba ? Bir de dişi erkeğe göre dağa sakin ve benden korkmuyor erkek korkak kaçmaya çalışıyor alışır mı sizce BİR DE Bİ ARKADAŞIM KAFESTEN ÇIKARIP UÇURURSAN YAVRU ALAMAZSIN DEDİ DOĞRUMU?? Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar....:confused:

Son düzenleme:
Evet alıştırmak için çıkartım nasıl uçuyorlar görmek istedim. Ara ara çıkarsam porblem olmaz sanırım

yuvalık takılı olmadığı sürece salmakta sakınca yok. neticede eğer salma tipi mekanlarınız yoksa kuşlarınızı dinlendirmek için yuvalığı çıkartmanız gerekecek. çıkarttığınız zamanlarda kuşlarınızın uçmasına izin verip, yuvalık takılı olduğu zamanlarda kafeslerinde tutabilirsiniz.

Ben her halükarda kuşların uçurulması gerektiğini düşünüyorum.

Ben olsam bu evcil kuşları hergün uçurur, öper, onlarla konuşurum.
Elimden geldiğince mutlu olmalarını sağlamaya çalışırım.
Yavru verirlerse ne ala vermezlerse de canları sağolsun.
Yaşasın özgürlük..:):):)

Arkadaşlar merhaba bugun akşam üzeri. Erkek kuş yuvaya girdi sonra dişi yuvalıgın oraya gitti ve içeri girmeye çalıştı erkek bırakmadı. Daha sonrasında erkek dışarı çıktı ve dişi hemen içeri atladı son 25 dk dişi hiç dışarı çıkmadı 5 ila 10 dk ara ile erkek yuvadan çıkıyor yem yiyor tekrar içeri giriyor Bunlar Çiftleşme işaretlerimi ? yoksa İş tamam yumurtlama işlemine mi geçildi ???

Arkadaşlar merhaba bugun akşam üzeri. Erkek kuş yuvaya girdi sonra dişi yuvalıgın oraya gitti ve içeri girmeye çalıştı erkek bırakmadı. Daha sonrasında erkek dışarı çıktı ve dişi hemen içeri atladı son 25 dk dişi hiç dışarı çıkmadı 5 ila 10 dk ara ile erkek yuvadan çıkıyor yem yiyor tekrar içeri giriyor Bunlar Çiftleşme işaretlerimi ? yoksa İş tamam yumurtlama işlemine mi geçildi ???

çiftleştiklerini gördüyseniz olabilir

sabah 8 aksam 7 evde yokum o yüzden göremedim çifleştiklerini ama sürekli yan yanalar hiç ayrı durmuyorlar kafeste yapışık ikiz gibiler dişi neredeyse erkek oraya gidiyor veya erkek neredeyse dişi oraya gidiyor :)

Geri