Karadeniz Pet

yavru alma

• Konbuyu başlatan ali keser
  • Başlangıç tarihi
A

ali keser

Guest
arkadaşlar daha önce elimde 2.5 yaşında erkek kuşum vardı 1 hafta öncede dişi bir kuş aldım aynı kafesteler ..

eş olmaları ve yavru almam ne kadar sürer tahmini

yeniyim umarım yardımcı olursunuz..

saygılar

arkadaşlar daha önce elimde 2.5 yaşında erkek kuşum vardı 1 hafta öncede dişi bir kuş aldım aynı kafesteler ..

eş olmaları ve yavru almam ne kadar sürer tahmini

yeniyim umarım yardımcı olursunuz..

saygılar

Tamamı ile kuşlarına kalmış bir durum.Eş olarak benimsediyse sizde gerekli ortamı sağladıysanız kuşlarınızı bekleyeceksiniz.En önemli altın kurala uyacaksınız SABIR.

Şöyle kısacık bir örnek vereyim. 1 yıl boyunca bir çiftimden yavru alamadım,şuanda bu çiftim 5. kuluçkasında ve boşu yok hiç.

Diğer örneğim ise üreticiden aldığım çift ile ilgili.Üretimhaneden eve getirdim 2 gün sonra yumurtasını yuvalığa bıraktı yavru büyütüyor şuanda.

Gerekli ortam sağlandıktan sonra gerisi kuşun huyuna suyuna kalmış birşey...

Tamamı ile kuşlarına kalmış bir durum.Eş olarak benimsediyse sizde gerekli ortamı sağladıysanız kuşlarınızı bekleyeceksiniz.En önemli altın kurala uyacaksınız SABIR.

Şöyle kısacık bir örnek vereyim. 1 yıl boyunca bir çiftimden yavru alamadım,şuanda bu çiftim 5. kuluçkasında ve boşu yok hiç.

Diğer örneğim ise üreticiden aldığım çift ile ilgili.Üretimhaneden eve getirdim 2 gün sonra yumurtasını yuvalığa bıraktı yavru büyütüyor şuanda.

Gerekli ortam sağlandıktan sonra gerisi kuşun huyuna suyuna kalmış birşey...

çok teşekkürler üstat

bide şu sorum olacaktı

kuşları kızıştırmak için çiftleşmelerini hızlandırmak için ekstra yapılabilecek herhangi birşey var mı ???

çok teşekkürler üstat

bide şu sorum olacaktı

kuşları kızıştırmak için çiftleşmelerini hızlandırmak için ekstra yapılabilecek herhangi birşey var mı ???

Tabi ki var.Şöyle sıralayabilirim,

1-Yemlerine nijer tohumu karıştırmak. (1kg normal yeme 150-250gr arası nijer tohumu karıştırmak) 150-250 gr dedim çünkü bu oranlarda bile nijer yüzünden tüye giren kuşlar gördüm.Nijerin fazlası kuşu tüye sokar.

2-Yumurta maması,havuç ve keçi boynuzu tozu ilaveli.Yalnız yazın keçiboynuzunu listeden kaldır ağır kaçıyor çünkü,sadece havuçlu mama idealdir.

3-Kuşları 1 hafta, 10 gün süre ile ayırabilirsin.Birbirlerini görecek şekilde ayrı kafeslere koyup bu süre zarfında kızışmalarını sağlayabilirsin.

4-Çok az miktarda bal verebilirsin çay kaşığı ucuna denk gelecek şekilde.

Bunların dışında kuşların ortamları sessiz,sakin,temiz olmalı.Sağlıkları yerinde olmalı sağlığı yerinde olan kuş eninde sonunda sen istemesen bile üreyecektir.Sadece sen bu şartları sağladıktan sonra gerisi beklemeye kalıyor...

Daha çok şey yazılıp eklenir ama bir çoğu forumda mevcut bakım-besleme-üretim bölümünden bakabilirsiniz...

Geri