petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavru almaya çalısıyorum bir bakarmısınız

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Berk ŞAHİN tarafından 30 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Berk ŞAHİN

Berk ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba

Geçenlerde kafes aldım hatta fotoları mevcuttu bir önceki konumda , ama bu kafes cok büyük oldugu icin koycak bir yer bulamadıgım için benim yatak odamda ki 2metrelik dolabın üstüne koydum öglenleri girilmez fazla 1 kere falan aksamları ben yatıyorum yalnız bir sorun olurmu kuslar için acaba çiftleşirlermi oda penceresiz oldugu için çok karanlık geceleri falan korkarlarmı acaba

2. Aysetursak

Gündüz çok karanlık olmasın da gece karanlık sorun olmaz. Gireni çok yoksa ve yüksekse çiftleşmeleri için ideal bi ortam olur :) önemli olan eş tutmaları tabi

3. Berk ŞAHİN

Berk ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    Sağolun , yok sabah okadar karanlık değil yani aydınlık giriyor

4. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Benim kuşlar karanlıkta ses oldu mu çok korkuyorlar onun için hafif bir ışık bırakıyorum her gece. Sizde sorun olur mu bilmem

5. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    benım 2 cıftım salonda 2 cıftım odamda salondakıde yumurtladı yavrular çıkıyor suan odamdakıde salondakı 5 odamdaki 6 yumurta kuşları gözlemle senın odada sesız sesız bekliyorlarsa 1 hafta 10 gun ıcınde ozman seslı bır ortama al bırde orda gözlemle yerı kondurdunmu gerısı gelır

6. Berk ŞAHİN

Berk ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    Sağol yorumun için insallah olmaz

7. Berk ŞAHİN

Berk ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    kardes demek istedigini tam anlamadım ama sesli ortama alınca ne olucakki benimkiler sessiz takılıyo erkek bazen cosar canı sıkıldımı bana alıskın o zaten dişi daha evde 6. günü 2side kızıskın

8. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    muhabbet kuşları seslı ortamları sever uretıcıler bıle muzık dınletırler stresten uzak kalmaları ıcın mesela ben 2 kuşumun aynı anda hareketlı muzık eslıgınde cıftlestıklerını gozlemledım o yusden cıflesme gunlerınde hareketlı muzık açıp beklıyordduk ve sonuç mükemmel benim tavsıyem kuşunu seslı ortamda tutman ustelık kus sıze alışıkmış bırden sesız yere koyarsan kus stres yapabılır koly gelsın

9. Berk ŞAHİN

Berk ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    eyvallah, yorumıçın

10. Sevtap DERİN

Hey maşallah Emre. :D

11. Yılmaz Gazi

Sayın emre tavlan, sizin deyiminizle, kuşlar gürültülü ortamdada çifteşip, yavruya yatabiliyorlar. İlla sessiz bir odada bırakılmalarına gerek yok anladığım. Benim kuşların odaya çocuklar iki dakikada bir girip çıkıyorlar. Kuşlar rahatsız olmaz inşallah bu durumdan.

Sayfayı Paylaş