Karadeniz Pet

Yavru almaya çalısıyorum bir bakarmısınız

Berk ŞAHİN

Meraklı Üye
Merhaba

Geçenlerde kafes aldım hatta fotoları mevcuttu bir önceki konumda , ama bu kafes cok büyük oldugu icin koycak bir yer bulamadıgım için benim yatak odamda ki 2metrelik dolabın üstüne koydum öglenleri girilmez fazla 1 kere falan aksamları ben yatıyorum yalnız bir sorun olurmu kuslar için acaba çiftleşirlermi oda penceresiz oldugu için çok karanlık geceleri falan korkarlarmı acaba

Gündüz çok karanlık olmasın da gece karanlık sorun olmaz. Gireni çok yoksa ve yüksekse çiftleşmeleri için ideal bi ortam olur :) önemli olan eş tutmaları tabi

Gündüz çok karanlık olmasın da gece karanlık sorun olmaz. Gireni çok yoksa ve yüksekse çiftleşmeleri için ideal bi ortam olur :) önemli olan eş tutmaları tabi

Sağolun , yok sabah okadar karanlık değil yani aydınlık giriyor

Benim kuşlar karanlıkta ses oldu mu çok korkuyorlar onun için hafif bir ışık bırakıyorum her gece. Sizde sorun olur mu bilmem

benım 2 cıftım salonda 2 cıftım odamda salondakıde yumurtladı yavrular çıkıyor suan odamdakıde salondakı 5 odamdaki 6 yumurta kuşları gözlemle senın odada sesız sesız bekliyorlarsa 1 hafta 10 gun ıcınde ozman seslı bır ortama al bırde orda gözlemle yerı kondurdunmu gerısı gelır

benım 2 cıftım salonda 2 cıftım odamda salondakıde yumurtladı yavrular çıkıyor suan odamdakıde salondakı 5 odamdaki 6 yumurta kuşları gözlemle senın odada sesız sesız bekliyorlarsa 1 hafta 10 gun ıcınde ozman seslı bır ortama al bırde orda gözlemle yerı kondurdunmu gerısı gelır

kardes demek istedigini tam anlamadım ama sesli ortama alınca ne olucakki benimkiler sessiz takılıyo erkek bazen cosar canı sıkıldımı bana alıskın o zaten dişi daha evde 6. günü 2side kızıskın

muhabbet kuşları seslı ortamları sever uretıcıler bıle muzık dınletırler stresten uzak kalmaları ıcın mesela ben 2 kuşumun aynı anda hareketlı muzık eslıgınde cıftlestıklerını gozlemledım o yusden cıflesme gunlerınde hareketlı muzık açıp beklıyordduk ve sonuç mükemmel benim tavsıyem kuşunu seslı ortamda tutman ustelık kus sıze alışıkmış bırden sesız yere koyarsan kus stres yapabılır koly gelsın

muhabbet kuşları seslı ortamları sever uretıcıler bıle muzık dınletırler stresten uzak kalmaları ıcın mesela ben 2 kuşumun aynı anda hareketlı muzık eslıgınde cıftlestıklerını gozlemledım o yusden cıflesme gunlerınde hareketlı muzık açıp beklıyordduk ve sonuç mükemmel benim tavsıyem kuşunu seslı ortamda tutman ustelık kus sıze alışıkmış bırden sesız yere koyarsan kus stres yapabılır koly gelsın

eyvallah, yorumıçın

Hey maşallah Emre. :D

Sayın emre tavlan, sizin deyiminizle, kuşlar gürültülü ortamdada çifteşip, yavruya yatabiliyorlar. İlla sessiz bir odada bırakılmalarına gerek yok anladığım. Benim kuşların odaya çocuklar iki dakikada bir girip çıkıyorlar. Kuşlar rahatsız olmaz inşallah bu durumdan.

Geri