Karadeniz Pet

Yavru atmadan yumurtlama???

İbrahim AKSU

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlarım merhaba, muhabbet kuşlarım iki yavru çıkardılar henüz biri 10 günlük biri 6 günlük, yalnız dikkatimi çekti dişide yumurta var gibi bu mümkünmüdür

mümkün cok ıyı bakım yapıyorsanız ve kızıştırıcı şeyler verıyorsanız yumurtlaya bılır

Hocam o zaman hem yumurta yapıp hemde yavrumu bakacak, sorun olurmu, Allah'ın izniyle iyi bakmaya çalışıyorum bakımlarında sorun yok inşallah

Hocam o zaman hem yumurta yapıp hemde yavrumu bakacak, sorun olurmu, Allah'ın izniyle iyi bakmaya çalışıyorum bakımlarında sorun yok inşallah

sureklı yatacagı ıcın ya yavrulara bakmaz yada yumurtalara yatmaz başka cıft kusun varsa onun altına kaydır yumurtayı

benim bir çiftimde böyle oldu hem yavruya bakıyo bir haftadır, hemde yumurtanın üzerinde. herhalde anneden anneye değişiyor. bence bekle biraz bakmazssa ozamn arkadaşın dediği gibi yumurtayı alırsın başka bir çifte

Son düzenleme:
benim bir çiftimde böyle oldu hem yavruya bakıyo bir haftadır, hemde yumurtanın üzerinde. herhalde anneden anneye değişiyor. bence bekle biraz bakmazssa ozamn arkadaşın dediği gibi yumurtayı alırsın başka bir çifte

Sağolun hocam, henüz yumurta gelmedi ama gelince bakarız kuştan kuşa değişebilir tabi ama Murat hocamın bilgisi çoktur bu konularda, öyle diyorsa vardır bi bildiği kesin :)

Sağolun hocam, henüz yumurta gelmedi ama gelince bakarız kuştan kuşa değişebilir tabi ama Murat hocamın bilgisi çoktur bu konularda, öyle diyorsa vardır bi bildiği kesin :)

en garanti yöntem murat demir dediği gibi yap .yumurtlarsa sür başkasının altına yumurtaları riske girme :)

Peki cahilliğime verin, böyle bi durumda kuş geni kimden alır, yumurtayı yapandanmı, yumurtaya yatandanmı ? :)

mantık olarak hem yatıp hem yavru bakması zor yavrular cıktıkdan sonra 5 dk anneyı rahat bırakmıyorlar ve ortaya toplanıyor hepsi yanı anne yenı yumurtladıgı yumurtaya yatması zor
ama imkansız degıl tabi belkı arkadasın dedıgı gıbı de olabılır hem yavru buyutur hem yatar

Şuan başka yumurta yapmakta olan 3 çiftim daha var, büyük ihtimal onların altına kaydırcam hocam

Geri