Karadeniz Pet

yavru çift muhabbet kuşu

hasanhuseyin

Yeni Üye
2-3 aylık biri erkek biri dişi muhabbet kuşum var çok iyi anlaşıyorlar. ele alıştırmak konuşturmak için ne yapmalıyım.kafeste bazen dokunup sevmeme izin veriyorlar bazende kaçıyorlar. 20gündür elden bi kere yem yediler. ayırmaya kıyamıyorum çok bağlılar birbirlerine:confused:

Ayırmazsan sana alışamazlar alıştırmak istiyorsan ayır

bende öyle düşünüyorm. birbirlerinden ayrılmıyolar hiç aralarında mesafe olunca ötmeye başlıyolar birbirlerine. ayırıp davranışarını deneyeceğim bakalım

Beraber olan kuşları alıştırmak imkansız değilse de çok zor ve sabır gerektirir. Bıkmadan sabırla eğitimlerine devam etmelisiniz. İnşallah en kısa zamanda sonuca ulaşırsınız.

İşin zor. Çünkü çok çok yavaş hareket etmen gerekebilir. Birisi korktuğu anda diğeri de etkileniyor ve senden uzaklaşıyorlar.

çift kuş beslemek konusturmak çok zordur imkansız değildir yapılabilir ama çok zor olur ya kendi hallerine bırakıcaksın kafeslerinde mutlu mesut yaşayacaklar =) yada ayıracaksın

aynen öyle oluyor birbirlerini korkutuyorlar çok uğraşıyorum. bakalım ayrı olunca ne yapacaklar. teşekkürler arkadaşlar

Kardeşim ben besliyorum yavru 2 tane 1-2 gün yan yana koydum ele gelen kuş gelmemeye başladı bende ayırdım düzeldisalıcağım zaman diğer kuşun odasının kapısını kapatıyorum öyle salıyorum yan yana getirmiyorum kuşları ama sabah birbirlerine çok sesleniyolar sinir bozucu biraz ama yapıcak bişey yok

Geri