petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavru çıkmayan yumurtalar kaybolmuş?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve fatih22222 tarafından 13 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. fatih22222

fatih22222 Member

Beğenileri:
    0
    kuşlarım 5 tane yumurta yaptılar zamanı gelince ilk yumurtam çıktı 2 şer gün arayla kontrol ettiğimde (günlük kontrolleride yapıyorum.) yumurtalar yok parçalarıda. Yani sırayla yumurtalar günü geldikçe çıkıyor diye düşündüm baktıkça yavrular üst üsteydi bugün ilk yavrular biraz daha büyüdüğü için baktım sadece 2 yavru var diğer yumurtalar boşmuydu eğer boş ise anne baba mı kırdılar anlamadım...Dışarıda atmadılar 2 günde bir temizliyorum. Kafam allak bullar açil yardımları bekliyorum bu ne anlama geliyor.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Zamanı geçip te çıkmayınca kırarlar, duruma göre kabukları ve içini yerler..

3. sadullah dinç

sadullah dinç New Member

Beğenileri:
    0
    Levent abi yuvalığın icine hamster sıkıştırılmış talaş koysam bir zararı olurmu ve benim yuvaligin icinde olmasi gereken deligi sonradan ekleme gibi yapmislar yani ince kare bir tahtanin oryasini delip oyle koyunmus delik tabana sabit degil onun zarari olir mu

4. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    1 avuç dolusu talaş yeterli gelir. 4-5 günde bir temizleyip değiştirirsin. Delikli levha kalabilir sorun olmaz.

5. fatih22222

fatih22222 Member

Beğenileri:
    0
    teşekkürler cevap için peki çıkan bir yavru tam gelişmemişse yerler mi acaba yanlış hatırlamıyorsam 3. yumurtadan ufak birşey çıkmıştı. Yanlışta hatırlıyor olabilirim tabi.

6. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Çıkmış yavruyu yiyeceklerini sanmıyorum, hiç şahit olmadım.
    Ancak dövüp öldürdüklerini biliyorum. Bu da yavrunun küçük olmasına bağlı değil.

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Cikmayacagini anlayınca yemislerdir

Sayfayı Paylaş