Karadeniz Pet

(YAVRU ÇIKTI) Mantolu ve tepelilerimden görüntüler :)

maaşallah serkan bey hepsi birbirinden güzel
emeğine sağlık
çok ilginç ve etkileyici görünümleri var :)

İnşallah Cengiz abi , hele bir tüylensinler tabiki ilk sizlerle paylaşacağım..

Abi çok iyi yaaa bende bir çift yapmak istiyorum mantoludan kaç paradır acaba?

Son düzenleme:
Çok para :)

Umarım aradığını en iyi şekilde bulursun ama bu tepeli işi çok sakat haberin olsun , sebebini söylememi istersen ben aylarca aradım piyasada çok var ama genelde ithal gelen ve kısır olan tepeliler çok fazla , bende işimi garantiye almak adına hem güvendiğim bir arkadaşım vasıtasıyla aldım hemde birebir anne babasını görüp altlarından yavrularının yeme düşmesini bekleyip kendim seçip eş yaptım.

Seninde bu şekilde yapmanı öneririm.

gayet güzeller benim bir sorum olacak serkan bey evde kuşların ses problemiyle nasıl başa çıkıyorsunuz benim 4 çift var ciyak ciyak bagırıyorlar komsuyla sorun oluyor bir çözümü var mı ?

Hele bir çıksınlar bakalım ne olacak ona göre sonra o anki duruma göre değerlendiririz.

Sizden mantolu yavru alsam :) daha çıkmadan satın alayım ama fiyat olarak bilgim yok hic bilgilendirir deniz sevinir km

Son düzenleme:
gayet güzeller benim bir sorum olacak serkan bey evde kuşların ses problemiyle nasıl başa çıkıyorsunuz benim 4 çift var ciyak ciyak bagırıyorlar komsuyla sorun oluyor bir çözümü var mı ?

Bende de çok fazla çift yok 6 7 çift zaten ama neredeyse hepsinde yavru var o yüzden biraz sıkıntı oluyor ama sadece sabahları çok bağırıyorlar.Akşam çok rahatsız eder ise ışıkları kapatıyorum tık ses yok.Allah a şükür şuana kadar şikayet gelmede , gelirsede mecbur hevesimizden ve hobimizden vazgeçeriz :( kimseyi rahatsız etmeye hakkım yok sonuçta

Hayırlı olsun Serkan Usta umarım daha nice yavrularını alırsında seni bu kadar mutlu görürüz :)

Saol Hakan ustam çok teşekkürler.

Bende de çok fazla çift yok 6 7 çift zaten ama neredeyse hepsinde yavru var o yüzden biraz sıkıntı oluyor ama sadece sabahları çok bağırıyorlar.Akşam çok rahatsız eder ise ışıkları kapatıyorum tık ses yok.Allah a şükür şuana kadar şikayet gelmede , gelirsede mecbur hevesimizden ve hobimizden vazgeçeriz :( kimseyi rahatsız etmeye hakkım yok sonuçta

son bir soru :) benim yavrulu çift (yavrular 20 gün civarı) pazar çiftleşti ancak daha sonra görmedim çiftleştiklerini ilk yumurtayı yumurtladıkdan sonra mı 2 günde bir çiftleşiyorlar yoksa ilk yumurta çıkana kadar da gün aşırı çiftleşirler mi ? kısacası kuş yumurtlayacak mı yoksa sadece öyleine mi çiftleştiler ?

Sorma Ercan ustam , şuan ilanın başlığında eklediğim resimler 3 4 ay önceki halleri şuan görme gitsin :) Valla muhteşem oldular , resmen üzerlerine titriyorum..

Allah'a şükür show , ingiliz , çek , yerli rainbow albıno lutino hepsine el attık ve anlımızın akıyla işin içinden çıkarak yavrularına sahip olduk ve o duyguyu tattık .

Aylardır beklediğim ve sıfırdan anne baba altından alıp birebir kendim yetiştirdiğim bu mantolu tepeli kuşlarımı damızlık vasfına taşıdım ve sıra bunların yavrusunu görüp o heyecanı yaşamak istiyorum :)

heyecanınızı anlıyorum :) hatırlarsınız ben bir kaç foto paylaşmıştım mantolu ve tepeli. sizde o zaman bende bundan var yakında yavru alırım diyordunuz o günler de gelmiş artık :)

bu arada sadece hobici olup bu kadar cins üretmek ayrı meziyet.

tebrikler.

Evet hatırladım Ercan ustam , aynen o dediğim gün geldi çattı :)

Benim bir huyum var bir yönden iyi bir yönden kötü , aklıma ne düşerse yaparım hiç düşünmem o yüzden bu muhabbet kuşları benim için çok başka yerde ve ne tür istersem hemen alıp o hevesimi heyecanımı yenene kadar devam ediyorum :)

Evet hatırladım Ercan ustam , aynen o dediğim gün geldi çattı :)

Benim bir huyum var bir yönden iyi bir yönden kötü , aklıma ne düşerse yaparım hiç düşünmem o yüzden bu muhabbet kuşları benim için çok başka yerde ve ne tür istersem hemen alıp o hevesimi heyecanımı yenene kadar devam ediyorum :)

valla bence güzel bişey. şaka maka artık serkan erkan kuşu diyorsak ve başka kuşları sizin kuşlarla kıyaslıyorsak bu bir başarı bence.

darısı başımıza artık :)

Çok teşekkür ederim , kendi çabalarımla ve sizlerin bu güzel sözleri ile morel bulup ilerlemeye çalışıyorum.

Maşallah diyelim bizde... İnşallah yavrularını da görürsünüz. Evim sobalı olmasa bende bir odayı tamamen kuşlar için ayıracağım. Muhabbet sevgisi farklı bir şey...

anaaaaaaaaa maşallah yaaaaaaa bunların rüzgardan saçları dağalmış sanki :)))

Teşekkürler Arkadaşlar.