petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yavru ciktiktan sonra napmaliyim?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ogretmen tarafından 27 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. ogretmen

ogretmen Guest

Mrb.disinin altinda ikisi dolu bes yumurta var.yumurtalar oniki ve on gunluk dolu olanlar.sorunum SU.erkegi yumurta kirdigi icin ayirdim yavru cikinca ayri durmalimi disinin yanina alayimmi yavrularazarar verirmi.bu arada bu cift bbunden once uc agiz yavru bakti.

2. M.Halik Kara

Üstatlar daha iyi bilir ancak kendi fikrimi söyleyeyim

Eğer o kuş yumurtaları kırıyorsa yavruların tümü çıkmadan erkeği yanına koymanız sakıncalı olabilir.Yavruların tümü çıkınca babayı koyun bakalım gözlemleyin napıyor o zamana kadarda ek olarak yavruları elle beslemenizi tavsiye ederim dişiye yardım etmiş olursunuz

3. ogretmen

ogretmen Guest

Halik bey iki yumurta dolu disi kus ikisine bakabilir.en olarak beslemeye ihtiyac olurmu.erkek kusu kafese alinca beslemezse mi ben besliyeyim.juni delen istediniz heralde.

4. M.Halik Kara

Dişi ikisine bakabilir derseniz sorun olmaz tabi sizin beslemenize gerek kalmaz

5. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    ben bu yöntemle büytüyorum yavruları fark etmez yavruların hepsi cıktıktan sonra birleştirseniz sorun olmaz ama dişi iç güdüsel olarak erkegi dövecektir öldüresiye yavrular cıkınca benimkisi öyle yaptı yuvaya yem ser haftada 1 degiştir ama yemini eksik etme dişinin

Sayfayı Paylaş