Karadeniz Pet

yavru çok hantal

korkmass

Yeni Üye
Kuşlarım geleli bir hafta kadar oluyor burada paylaşıp fikirlerinizi almıştım. elime alıştılar iki gündür kafesinden çıkarıyorum uçsunlar diye. fakat yeşil olan dişi kuş çok hantal. havada 4-5 saniye anca kalıyor. sıkışsa bile uçmaya yeltenmiyor. çoğu zaman uçarken ineceği yeri tam kestiremiyor çarparak iniyor. ayak dirsekleri genelde bükük, yürürken gövdesinin üstünde sürünüyor gibi ama kafes içinde tırmanmasında sorun yok. erkek daha küçük gözükmesine rağmen çok hareketli uçması iyi. dişinin beslenmesinde herhangi bir sıkıntı yok yem yemesi iyi. eş de oldular öpüşüyorlar.

sorum şu bu hantallık geçici bi durum mu, takviye birşey yapmam gerekir mi?Dişi değiştirmeli miyim? Satıcı ile de görüşeceğim önce fikirlerinizi almak istediğim ne yapayım?

kardeş bu kuşlar eş olamazlar küçükler ve duruşuda çok iç acıcı degil kaldığı yerde bir hastalık olabilir onun belirtisi olabilir. Yavru kuş tazı gibi olması lazım ucunca yakalayamassın bile büyük ihtimal bir enfeksiyon var kuşlarda

kardeş bu kuşlar eş olamazlar küçükler ve duruşuda çok iç acıcı degil kaldığı yerde bir hastalık olabilir onun belirtisi olabilir. Yavru kuş tazı gibi olması lazım ucunca yakalayamassın bile büyük ihtimal bir enfeksiyon var kuşlarda

fotoğraflar geldikleri ilk günün akşamına ait. daha önce tek erkek besledim. şimdiki erkek kuşum ile önceki kuşumun arasında fark yok. ancak dişi kuşun yemesi güzel, ötmesi güzel fakat hareketleri dediğim gibi. dişiyi değiştireyim mi

fotoğraflar geldikleri ilk günün akşamına ait. daha önce tek erkek besledim. şimdiki erkek kuşum ile önceki kuşumun arasında fark yok. ancak dişi kuşun yemesi güzel, ötmesi güzel fakat hareketleri dediğim gibi. dişiyi değiştireyim mi

karar senin ya beklet tedavi uygula yada bu kuşlar çok vasat yani yavru alman çok aşırı zor

kararsız kaldım ben de en başındayken değiştireyim diyorum

Zaten söylenmişti 5 6 ayları rahat var uçmaya uçmaya olmuştur bir de kırgınlık var belli

daha bilgili kişilerin yorumları muhakkak ki daha mühimdir. yinede kendi fikrimi beyan etmek isterim.
forumdada fotoğrafını paylaştığım dişi kuşumu aldığımda 1- 1,5 aylık civarındaydı . onu almak için yerine çok sağlıklı bir muhabbet kuşu verdim . aldığım zaman kafesteki diğer kuşlar tarafından hırpalanmış kafasının tam tepesi didik didik edilmişti . 4 ay boyunca uçamadı ve kanatlarının uzun tüyleri çıkmıyordu. lakin sabırla ve sevgiyle güzel bir şekilde besledikten sonra kendine geldi ve şuan canavar gibi bir kuş oldu . omzuma alıp caddelerde dahi dolaşabilirim. yani demem o ki . kuşları vermek yerine. güzel bir şekilde bakarsan , gerekli vitaminler mamalarını verirsen bence düzelemicek birşeyleri yok . biraz sabır , biraz ilgi . ayrıca kuşları vermeye karar verirsende senden daha kötü bakacak bir mahalle petshopuna vermemeni öneririm.

Zaten söylenmişti 5 6 ayları rahat var uçmaya uçmaya olmuştur bir de kırgınlık var belli

yusuf bey aldığım yer getirin değiştirelim diyor ancak ellerinde dişi kuş olmadığı için acele etmeyin 10 güne gelecek o zaman değiştirelim dediler. bendeyken başına birşey gelmeden değiştirmek istiyorum getirirseniz şimdi de alırız dediler. Bu kuşlar öpüşüyor ayrılınca birbirlerini arıyorlar. Dişiyi şimdi yada sonra değiştirsem erkeği nasıl etkiler, sonra gelenle eş tutma vb.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:23 -->-> Daha önceki mesaj 11:22 --

dişi kuş bir de tüy döküyor galiba erken tüy değiştiriyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:28 -->-> Daha önceki mesaj 11:23 --

daha bilgili kişilerin yorumları muhakkak ki daha mühimdir. yinede kendi fikrimi beyan etmek isterim.
forumdada fotoğrafını paylaştığım dişi kuşumu aldığımda 1- 1,5 aylık civarındaydı . onu almak için yerine çok sağlıklı bir muhabbet kuşu verdim . aldığım zaman kafesteki diğer kuşlar tarafından hırpalanmış kafasının tam tepesi didik didik edilmişti . 4 ay boyunca uçamadı ve kanatlarının uzun tüyleri çıkmıyordu. lakin sabırla ve sevgiyle güzel bir şekilde besledikten sonra kendine geldi ve şuan canavar gibi bir kuş oldu . omzuma alıp caddelerde dahi dolaşabilirim. yani demem o ki . kuşları vermek yerine. güzel bir şekilde bakarsan , gerekli vitaminler mamalarını verirsen bence düzelemicek birşeyleri yok . biraz sabır , biraz ilgi . ayrıca kuşları vermeye karar verirsende senden daha kötü bakacak bir mahalle petshopuna vermemeni öneririm.

şükrü bey size katılıyorum. insanlarda böyle aslında kuş böyle diye değiştirmek istemiyorum. en iyi olanı alıp kötü gözükeni dışlyıp atmak istemiyorum tecrübesi olanların fikirlerini almak istedim.
dişinin kanatları da seyrek galiba tüyü de dökülüyor önce ondandır dedim ancak ayaklarının üstüne de çok emin durmuyor dirseğiyle yürüyor çoğu zaman, yürüyüşü paytak. yemesinde bi sıkıntı yok. tedavi olarak ne yapabilirim

forumda bulunan mama tariflerini eksiksiz hazırlayıp belirtilen aralıklarla verirseniz ve güzel bir vitamin alıp prospektüsünde belirtildiği aralıklarda kuşlarınıza verip , temız bır ortam sağlarsanız bence bu sorundan kurtulabılırsınız.

Son düzenleme:
bu fotoğraflar yeni

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:56 -->-> Daha önceki mesaj 11:46 --

bu fotoğraflar yeni

g0rky06 ve Yusuf Kürşat AKKUŞ bey son fotoğraflara da bakar mısınız

Son düzenleme:
bu fotoğraflar yeni

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:56 -->-> Daha önceki mesaj 11:46 --

g0rky06 ve Yusuf Kürşat AKKUŞ bey son fotoğraflara da bakar mısınız

yemin icindeki ekmek ve ekmek icimi benmi yanlıs gordum dedigimiz gibi çok bakıma ihtiyacı var karar sizin damızlık biraz zor olur

yemin icindekiler çakıl taşı yemi dökmesinler diye

Kuşlar çok zayıf o şekilde yere değil yemlige yem koyun ayrıca birbirlerinden ayırmak olumsuz etkilemez şimdi de verebilirsiniz olmadı o zaman daha yetişkin üretebilecek kuşlar alırsınız

Arkadaslara katılıyorum.. siz dişiyi verin.. 3-4 ay sonra erkegin yanına baska bir dişi bakarsınız.. olmadı forumdan biz de yardımcı oluruz..

Bence bekle Niye dersen Ben 1 çift petshop tan aldığımda petshopcuda kuş daha yavruluktan itibaren nerdeyse hiç uçmuyor kanatlar güçsüz kalıyor benim dişide zor uçuyordu iri de yerlilere göre günlük düzenli bi şekilde uçurarak 2-3 günde hızlı uçmaya başladı bence bol bol uçur :D

Son düzenleme:
Hepinize çok teşekkür ederim inanın kafanızı şişirdiğimi düşünüyorum hepiniz yardımcı oldunuz. Ben kuşu petshoptan aldım ama o an orada üretici arkadaşta vardı tesadüfen. kuşları birlikte seçtik yaklaşık 10 kuş vardı ve hepsi aynı durumdaydı. yani bi olumsuzluk sezmedim üretici arkadaşda sağolsun geri almam demedi elimde şu an yavru yok biraz bekleyin dedi. kuş şimdilik bende yemesinde hiçbir problem yok az önce yaklaşık 30 dk sürekli oynadılar öpüştüler, ötüştüler. erkeği peşinde pır döndürüyor dişi bunların hepsine katılıyor ama çok hareket etmeden. sanki obez gibi ağırlığından dolayı böyle mi diye düşündüm. sonuç itibari ile şimdilik besleyeceğim hareket etsin diye günlük serbest bırakacağım. azda olsa tüyü dökülüyor suluğuna da 2 damla vitamin damlattım. bir de mama hazırlayacağım inş. haftaya durum netleşir

Son düzenleme:
Bu kuşlar bakımsızlıktan çok yaşamaz b

Hobici

normal ilk zamanlar bu şekilde olması,biraz zaman tanı,beslenmeye dikkat et, muhabbet yemi harici ayrıca kafes aspur ve dal darı da koy, 1 hafta dışarı salma ve vitamin,aspur,yem hergün tazele. hazır bırbırleriyle de anlaşmışlarken bence degiştirme tüyler değişince güzel renk çifti olacaklar

Hepinize çok teşekkür ederim inanın kafanızı şişirdiğimi düşünüyorum hepiniz yardımcı oldunuz. Ben kuşu petshoptan aldım ama o an orada üretici arkadaşta vardı tesadüfen. kuşları birlikte seçtik yaklaşık 10 kuş vardı ve hepsi aynı durumdaydı. yani bi olumsuzluk sezmedim üretici arkadaşda sağolsun geri almam demedi elimde şu an yavru yok biraz bekleyin dedi. kuş şimdilik bende yemesinde hiçbir problem yok az önce yaklaşık 30 dk sürekli oynadılar öpüştüler, ötüştüler. erkeği peşinde pır döndürüyor dişi bunların hepsine katılıyor ama çok hareket etmeden. sanki obez gibi ağırlığından dolayı böyle mi diye düşündüm. sonuç itibari ile şimdilik besleyeceğim hareket etsin diye günlük serbest bırakacağım. azda olsa tüyü dökülüyor suluğuna da 2 damla vitamin damlattım. bir de mama hazırlayacağım inş. haftaya durum netleşir

Benim de disi kusum ilk geldiginde ufacik biseydi, disari salinca duzgun ucamiyor, konacagi yeri hedefleyemiyordu. Hatta uzun bir sure salamadim cok fazla duvarlara carptigi icin... Sonra hem bakimla kendi gelisti hem de ucmasini duzeltti. Yine de cok hareketli bir kus diyemem, ama ona bu haliyle cok alistim. Siz bilirsiniz geri verip vermemekte...ama isterseniz bir sure daha gozlemleyin, insallah zamanla daha iyi duruma gelir...

Geri