Karadeniz Pet

Yavru dişi muhabbet kuşu poposu kel

KuşçuBey

Yeni Üye
Yeni muhabbet kuşu aldım evdeki erkek kuşuma eş olması için ve çok güzel anlaştılar birbirleriyle ,alalı 2 gün oldu ancak yavru dişi kuşumuzun poposunda hiç tüy yok. Daha önce de böyle bir kuşumuz olmuştu ve o hasta çıkıp ölmüştü , bu kuş da hasta mıdır ?

Ekli dosyalar

• DSC_0111.JPG
    4.3 MB · Görüntüleme: 24
  • DSC_0114.JPG
    4.2 MB · Görüntüleme: 19
  • DSC_0115.JPG
    DSC_0115.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 30
Yeni muhabbet kuşu aldım evdeki erkek kuşuma eş olması için ve çok güzel anlaştılar birbirleriyle ,alalı 2 gün oldu ancak yavru dişi kuşumuzun poposunda hiç tüy yok. Daha önce de böyle bir kuşumuz olmuştu ve o hasta çıkıp ölmüştü , bu kuş da hasta mıdır ?
Anüs çevresine zeytinyağı sürün 3 gün ve özellikle dişi kuşunuza yulaf takviyesi yapın ekstra olarak da düzenli vitamin probiyotik takviyesi yapın dışkısını hareketlerini gözlem altında tutun gelişmeleri yazarsınız

@MeHeDe dediklerini uygulayın aynı problem dişi kuşumda vardı çözüldü 20 30 gün içerisinde dışkı yapıştığı için kendi yolmuştur.

Anüs çevresine zeytinyağı sürün 3 gün ve özellikle dişi kuşunuza yulaf takviyesi yapın ekstra olarak da düzenli vitamin probiyotik takviyesi yapın dışkısını hareketlerini gözlem altında tutun gelişmeleri yazarsınız

Merhaba tavsiyeniz için çok teşekkürler :) Ek olarak bugün gördüm dışkısı biraz sulu , katı kısım da ince uzun ip gibi çıkmış katı ve küçük yerine , poposuna da dışkışı yapışmış zeytinyağından önce temizleyelim mi ıslak mendille ? Bu arada eklemeyi unutmuşum 3.5 4 aylık dişi kuş

Merhaba tavsiyeniz için çok teşekkürler :) Ek olarak bugün gördüm dışkısı biraz sulu , katı kısım da ince uzun ip gibi çıkmış katı ve küçük yerine , poposuna da dışkışı yapışmış zeytinyağından önce temizleyelim mi ıslak mendille ? Bu arada eklemeyi unutmuşum 3.5 4 aylık dişi kuş
Ilık ve nemli bezle temizleyin kimyasal madde içeren ıslak mendillerle değil kuşunuza aspur ve yulaf verince ishali de düzelir ama siz tedbir amaçlı suyu şimdi önünden alın yarın sabah 1 çay kaşığı sade şekersiz çay demini yarım suluğa koyup suluğunu takın yulaf ve aspuru da verin güzelce yesin aspur 2 gün yulaf 3 gün yesin 2 gün sade 3.gün yemine karıştırın 4.günden itibaren azar azar yemine karıştırıp verin

Rica ederim sağlıkla büyüsün tüyü kadar ömrü olsun

Geri