petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yavru doğdu ama!!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Salih ÇEVİK tarafından 9 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Salih ÇEVİK

Beğenileri:
    1
    Arkadaşlar aşağı yukarı 2 saat önce yavru doğdu anne sanırım beslememiş kursağı şiş değil anlayanlar bi bakabilirmi ne yapmam gerekiyo?

2. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Maşallah. Cok az yem var gibi kursagında resimdeki renkler beni yanıltmadıysa tabi.

3. Süleyman Aydın

Vallah Daha once hiç yavrum olmadı bu yüzden bilmiyorum ama hayırlı olsun darısı başıma ve başımıza

4. Salih ÇEVİK

Beğenileri:
    1
    saolun arkadaşlar darısı sizinde başınıza ama endişeliyim yedirmezse ölüyo bildiğim kadarıyla

5. armand0

armand0 Guest

Kursak az ama anne besler diye düşünüyorum biraz daha zaman ver anneye mama takviyesi yapabilirsin anneye sağlıklı büyür yavruların inşallah darısı başımıza :)

6. Süleyman Aydın

E yedirmesse tabi olur ama daha çok küçük bide ben anlamıyorum anlayan arkadaşlar baksın hem ben anlamıyosam ben neye mesaj yazıyom off ben ne yapıyom yaa .s .s .s :D

7. Ömer Tekin

Beğenileri:
    0
    Hayırlı olsun. Kursağında yem var kontrol edin. Anne beslemezse hemen ölür yavrular. Başıma geldi iyi biliyorum.

8. Salih ÇEVİK

Beğenileri:
    1
    yuvalıktan çıkmıyo ki anne doğru düzgün bakamıyorum biraz daha şişmesi lazım sanırım bende anlamıyorumki :( yem takviyesi yaptım yumurtalı yemi yeni verdim

9. Süleyman Aydın

Yavru beslenmiyor.... Ne yapılmalıdır ?
    Eğer yavrunun beslenmediğinden eminseniz, yeterli bir süre sonra (1 tam gün) ilk beslemesini siz yapmalısınız ancak öncelikle anabasına tüm fırsatlar verilmelidir. Mümkün olduğu kadar yumuşak şekilde tutmaya korkmamalısınız, anababası ve kardeşleri tarafından yuvada üzerlerine basılacaktır ve onlar çok esnektirler. Bir hazır tarifle çok ılık ve çok sulu bir karışım (sadece birkaç damla) yaparak elle besleyebilirsiniz ve gaga açıklığının kenarından ona verebilirsiniz. Herhangi şekilde hazır tarif yoksa bebek pirinç unu karışımı veya biraz sade yoğurt kullanabilirsiniz. Yedirmek için çok küçük bir şırınga ya da kibrit çöpünün ters ucu kullanılabilir. Yavru onu hissedecek ve emecektir. Birkaç saniye içinde kursağına gittiğini göreceksiniz. Tekrar anababasının yanına yerleştirin ve daha sonraki günlerde anababası tarafından beslenme işaretlerini gözlemleyin. Anababası tarafından beslenmesinden önce bu şekilde bir veya iki kez daha yapmanız gerekecektir. Bazı yeni ebeveynler, ilk başta tam anlamıyla besleyemezler ama birkaç gün içinde yapabilirler.
    -alıntı-

10. Salih ÇEVİK

Beğenileri:
    1

çok saol kardeşim ya o zaman 1 tam gün beklesem sorun olmaz demekki..

11. Salih ÇEVİK

Beğenileri:
    1
    birde bulundukları odanın ışığını kapasam karanlıkta besleyebilirmi??

12. Süleyman Aydın

Orada öyle yazıyor ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem.

13. Sevtap DERİN

Hiç yavrum olmadığı için bilmiyorum. :(

14. Süleyman Aydın

Sevtap hocam size yavrular yakın benimkinde tık yok :(

15. Salih ÇEVİK

Beğenileri:
    1
    yavrusu olanlar niye yazmıyoki :)

16. armand0

armand0 Guest

Hala tık yokmu Sevtap çiftleşme yumurta filan artık yatıp kalkıp bunu düşünüyorsun :)

17. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Anne yada baba mutlaka besler , zaten ilk 2 gün pek ilgilenmezler daha sonra normale döner..Akşam daha doğrusu gece 11 12 gibi ışıklarını kapatabilirsin..Geç saatte ışıkları kapatmanızı önerdim , sebebi anne baba yavruyu rahat beslesinler diye.

Bilginize..

18. Salih ÇEVİK

Beğenileri:
    1
    çok saol hocam

19. Sevtap DERİN

Valla bir yumurtlasalar da bende, sizde bir rahat etseniz değil mi? :D Çiftleşme var ama zoraki. :D Kimse inanmıyor ama valla zorla yapıyor. Yumurtada olur mu olmaz mı bilmiyorum artık. Evlatlıktan reddeceğim yakında.

20. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Rica ederim aklına takılan soru olursa herzaman sorabilirsin..

Bu arada tavsiyem gün aşırı mutlaka mama ver kuşlarınaki anne baba yiyip yavruları rahat besleyebilsin ve kaliteli yavrular elde et..

Sayfayı Paylaş