Karadeniz Pet

yavru eğitimi 2.aşama ve parmak şıklarma eğitimi

• Konbuyu başlatan Tahsin ÖZDEN
  • Başlangıç tarihi
T

Tahsin ÖZDEN

Guest
yavru eğitimi 2.aşama ve parmak şıklatma eğitimi

http://www.muhabbetkusu.com.tr/muhabbet-kusu-hakkinda-genel-bilgiler/yavru-egitimi-1asama-11652.html

merhaba arkadaşlar bu yazımda yavru muhabbet kuşumuzun bizlerle olan iletişimi ve seslere tepkisini anlatıcam bir nevi ilk yazımın devamı niteliğindedir.
son yazımızda ilk 48 saati anlatmıştım son saatlerinde banyosunu yaptı ve kafesine girdi burdan devam ediyorum sabah kuşunuz sizi öterek uyandıracaktır muhtemelen. şimdi kuşunuzu kafes dışı eğitime hazırlamamız lazım öncelikle oyun alanı oluşturmalısınız kuşunuz daha 50 günlük ve çok küçük ona küçük kapaklardan oyuncaklar hazırlamalısınız en iyileri meyva suyu kapağı ve süt kapağıdır çünkü bu kapaklar diğerlerine göre daha küçük ve hafifler mümkünse içi boş delikli toplardanda temin edin ve masanın üzerine gelişi güzel yerleştirin kapakların içerisine 5-6 tane yem koyun ayrı olarak zeminine koyduğunuz çay tabağındaki yemi de kafesin dışına çıkartın yemin yanına suluğunuda koyun bunları yaparken kuşunuzda sizi izliyo olmalı ortamı hazırladık şimdi kuşumuzun kafes kapısını açın kapının dışına 5cm uzaklığa parmağınızı tünek yapın ve bekleyin eğer keyfi yerindeyse kendisi gelecektir ama gelmeyebilirde sorun değil kafesin içine parmağınızı sokun elinize gelmesini sağlayın geldiğinde dışarı çıkartıcaz olası aksi bi durum oldu gelmedi ve sizden kaçıyo eğitimi tamamlamak için daha sonra deneme yapın malzemeleri geri yerine takın daha tam güven oluşmamış demektir. bu durumda kafes içi eğitime devam edeceksiniz diyelim ki dışarı kendisi geldi şimdi yavaşça masanın üzerine elinizi koyun ve aşağı inmesi için onu zorlayın indiğinde masadan elinizi ayırmayın elinize güveniyo çünkü meraklıyız kısa mesafe gezileri yapacak yem yiyecek su içecek bu dakikadan sonra keşfedecek ve tamamen doğaçlama yapmalısınız başını kaşımak isteyin buna hayır diyemeyecek bu arada sevgi dolu laflar atın ona gülümseyin 5dk sonra canavar gibi olacaktır muhtemelen doyacak ama hala yemek isteyecek yem dolu tabağı alın önünden ve kapağı ona yaklaştırın içindeki yemi fark etsin ve yemeğe başlayacaktır yem bittiğinde kapağı gagasıyla kaldıracak oynamaya başlayacak ilk denemede olmayacak bu tabikide bu içlemi 2 gün boyunca uygulacaksınız geri kalan zamanlarda dışarıda olacak parmağınıza alın omuzunuza koyun öpün kaşıyın laf atın 2 günün sonunda oyuncaklarının yanına yem tabağını koymayın kapaklarda az yem olsun 5-6 tane ve en fazla 3 kapakla oynasın bu arada yem tabağını bir daha içeri koymuyoruz onunla artık işimiz bitti tamamen kaldırabiliriz. kapakların içindeki yem bittiğinde artık canı sıkıldığında karnı acıktığında kapakları gagasıyla tutup size yakın getirecek yada yere atacaktır ilerki eğitim aşamalarında onu tekrar ele alacam gelelim asıl meseleye;
seslere tapki verme
bu aşamada 5.gün herşey yazılanlara uygun halde ise tüm aşamalar başarılı ise yürürlüğe geçiriyoruz aksi halde tüm bu olması gerekenleri uygulayıp geçmemiz gerekli geçmezsek ne olur ki demeyin tüm çabalarınızın boşa gitme ihtimali %90'ın üzerindedir.
şimdi tekrar yaparak devam ediyoruz ben ''babacık'' kelimesiyle başladım siz içerisinde tekrar olan istediğiniz bi kelimeyle başlayabilirsiniz bu kelimeyi ses kaydı yapabilir yada kendinizde sürekli tekrar edebilirsiniz bunun yanı sıra ıslık yada parmak şıklatarak elinize gelmesini sağlayacaksınız ben parmak şıklatmayı kullanıyorum bunu nasıl yapacaksınız
kuşumuz kafesinde kafesin kapağını açtık elimiz kafes kapısında duracak parmağımızı şıklatıyoruz kuşumuz kafesinden çıkmak için zaten geliyo bu olan bi durum o gelirken siz parmak şıklatacaksınız aldınız omuzunuza eğleniyorsunuz parmağınızı yaklaştırdınız diğer elinizle parmağınızı sürekli şıklatın ve parmağınıza alın oyun oynarken bi elinizle parmak şıklatın diğer elinizle kuşunuzu parmağınıza alın ve bunu yaparken ''gel,koş''gibi kelimeleri tekrarlayın 7.gün tekrar banyo zamanı aynı düzenekleri oluşturun ve banyosunu yaptırın ve dinlenmesi için kafesine bırakın
bu noktaya kadar yaptıklarımız bi özetleyelim yeni oyuncaklarıyla tanıştı,sürekli tek bir kelime duyuyo,parmak sesine alışıyo ve 2.banyosunu yaptı.
7.günümüzü böylelikle tamamlamış olduk diğer yazımı bi kaç gün içinde hazırlar yayınlarım umarım sizlere yardımcı olabiliyorumdur videolar birebir kanıttır aklınızda soru işareti kalırsa lütfen özel mesaj yollayın elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
3. vıdeo da kı 16. sanıye de degısık bı ses cıkarıyor bunun bbı anlamı varmı ? Benım kus kafesın ıcınde durup dururken boyle ses cıkarıyor saga sola ucuyo :)

o ses maşukta heyecanlandığı zaman çıkıyo ve evet beni gördüğünde yada canı oyun oynamak istediğinde kafesin içindede o sesi çıkartıyo

ve kuşunuz cok akıllı maşallah :) Videolarınızın devamını beklıyorum

ve kuşunuz cok akıllı maşallah :) Videolarınızın devamını beklıyorum

teşekkür ederim bende isteyen herkez bu eğitimi verebilsin diye bu yazıları hazırlıyorum maşuk'ta bunun canlı örneği bizim insanlarımız yargılamayı severler illa kanıt isterler bi kaç yorumuma değişik karşılıklar almıştım videolarıda o yüzden çekiyorum onlarda olmasa vay halime :)

Bende sizin daha 1. aşamanızı uyguluyorum elimi kafesın uzerıne koyuyorum :) bakalım benim fıstık bana alışabilecek mi

Tahsin Bey kuşunuz çok tatlı maaşallah :) bu eğitimi verirken bizleri düşünmenizde çok hoş teşekkür ederim :)

tahsin kardeş kuşun kaç aylık.birde şu kapakların resmini koyarmısın

Yetiskin yani 11 aylik disi bir kusu evitmek icin neler yapilmali erkek geliyorda disi sadece erkek elime gelince geliyor

Paylasım için teşekkürler tahsin :thumbup:

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yetiskin yani 11 aylik disi bir kusu evitmek icin neler yapilmali erkek geliyorda disi sadece erkek elime gelince geliyor

ilerleyen günlerde yazılarıma onuda ekliycem arkadaşlar çok basit ve etkili yöntemleri var sadece biraz zaman alıyo ama başarılı formulü var.

Birde maşuk banyo yaparken video cekebılırmısın :)

2 gün sonra banyo günü onuda o zaman fırsat bulursam çeker yayınlarım hocam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:01 -->-> Daha önceki mesaj 12:52 --

tahsin kardeş kuşun kaç aylık.birde şu kapakların resmini koyarmısın

maşukun oyuncakları

vk1v7.jpg

Geri