Karadeniz Pet

Yavru Erkek ve Dişimin Hareketleri (Videolu)

Volkan VAROL

Yeni Üye
Bizim yavru erkeğin yeni gelen ve kendisi gibi yavru olan dişiye yapmadığı kur kalmadı, her türlü şebekliği yapıyor.Ama dişi arada azarlıyor onu ve çok yaklaştırmıyor, çok hanım valla kıpırdamıyor kale almıyor :) dişi geleli 2 gün oldu daha çok fazla uyuyor.Şimdi arkadaşlar sizce durumları nasıl yazarsanız sevinirim.Ha birde erkek çek kırması ama dişi ufak biraz, yerli sanırım bu sorun olur mu?

https://youtu.be/TMBkZKRVYnc

Disi erkeklere gore daha zor eş seçer seçicidir yani videoya bakilirsa cok kotu bi durum yok 1 haftaya birbirlerini kasimaya yem kusmaya baslarlar birbirlerine. Disinin ufak olmasi daha iyi olur erkek üstün olursa daha iyi olur.

Son düzenleme:
Yavru aldiginiz daha iyi olmus hem kusun huyunu suyunu bilirsiniz. Ayrica ureticiler yumurtayi kiran kisir yavruya bakmayan eriskin kuslari petshopa satiyor bu yuzden yavru daha iyi.

Yaklasik 7 8 aylik olunca ergenlige erisiyorlar diye biliyorum sen 6 aylikken flan tak yuvaliga alissinlar. Sizin tercihinize kalmis. Benim 4 aylik kuslarim var taktim yuvaliga girip cikiolar. Tercih meselesi yani.

Ceresi kahverengilesmeye basladigi zaman ciftlesmeye hazir olur. Ayrica kizistirmak icin yumurta mamasi ve nijer tohumu verebilirsiniz

Bu durum karisik 4 aylikkende ciftlesen kus oluyo 9 aylikkende. 3 aylikken yavru veren kuslar varmis.

Şans işi her zaman dişi daha onemlidir o yuzdenn disi secerken dikkatli olmak lazim anaç dişi buldunmu tamamdir. Benim disi 4 yavru verdi eksiksiz besledi yeme dustu yavrular ayirir ayirmaz bidaha yumurtladi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:55 -->-> Daha önceki mesaj 22:54 --

Anne babasi
c2e6a44db7ebe48613213daaaad13dad.jpg

yavrular
15c3ff272784ef215911b8575dc79ea6.jpg

Şans işi her zaman dişi daha onemlidir o yuzdenn disi secerken dikkatli olmak lazim anaç dişi buldunmu tamamdir. Benim disi 4 yavru verdi eksiksiz besledi yeme dustu yavrular ayirir ayirmaz bidaha yumurtladi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:55 -->-> Daha önceki mesaj 22:54 --

Anne babasi
c2e6a44db7ebe48613213daaaad13dad.jpg

yavrular
15c3ff272784ef215911b8575dc79ea6.jpg

Maşallah nazar değmesin benimkiler daha yavru cinsiyet konusunda bile kargaşa var :)

Insallah sagliklica buyurler

dişinin tek tırnağında şöyle bir sorun var sizce nasıl çözülür veya önemsenmeli mi?

Bence pek onemli bisey degil. Ama mantar baslangicida olabilir. Bu konuda pek bi bilgiye sahip degilim.

Mantarsa vazelin iyi gelir. Ama once mantar olduguna emin ol.

Daha çok yolları var.belirtiler başlar o vakit asarsın.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:52 -->-> Daha önceki mesaj 07:50 --

Vazelin Mantara iyi gelmez. Hatta daha çok azdirabilir.

Tırnak kopmuş sanırım. Sürekli kasiniyorsa takip edip mantar ilacı alabilirsin aksi taktirde yapacak birşey yok.

Nasıl gelmez ? Nasıl yayar?

Geri